časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Thomas Grund, ředitel společnosti Hager Electro s. r. o.

|

Přisuzoval jste někdy význam znamení, ve kterém jste narozen?
Znamení ani moc ne. Spíše beru jako svou výsadu den svého narození – 29. 2. – datum, které je jen jednou za 4 roky, a tudíž každá oslava mých narozenin v ten správný den je pro mě velmi významným dnem.
 
Vedle samozřejmé němčiny umíte velmi dobře anglicky i česky. Považujete se za polyglota?
Znalost těchto řečí je pro mě životní nutností a osobně zastávám názor, že je potřeba stále se zlepšovat a pouze aktivním užíváním se lze jazyk výborně naučit. Ať už je to během obchodních jednání nebo při posezení u skleničky dobrého vína. Nyní je mým cílem ruština. Myslím si, že Rusko má podobně jako Amerika veliký potenciál a neomezené možnosti.
 
Je vedle elektrotechniky nějaký jiný obor, kterému se věnujete?
V současné době se naplno věnuji elektrotechnice a na nic jiného mi moc času nezbývá.
 
Co právě čtete. Jakou literaturu máte rád?
Momentálně čtu knihu od Jima Colinse – Z dobrého skvěle. Tato kniha předkládá návod, jak se vyvíjet pracovně, ale současně neopomíjet ani svůj soukromý život.
 
Co sport, fandíte zvlášť některému?
Jsem velkým fanouškem ledního hokeje. V létě si navíc a pro odreagování zahraji s přáteli fotbal.
 
Co bylo Vaše dosavadní nejtěžší rozhodnutí?
Po dlouhé době intenzivní práce ve společnosti Rittal se vrátit zpět do školy a vystudovat školu MBA tak, aby mé studium nebylo na úkor výsledků v práci. Domnívám se, že každý člověk by měl celoživotně pracovat na svém osobním i profesním vzdělávání, snažit vyvíjet se.
 
Co považujete za svou silnou stránku?
Když si vytyčím konkrétní cíl, snažím se ho vždy dosáhnout. Například ve společnosti Rittal jsem se vypracoval na vysokou pozici a stal se nejmladším členem vrcholového vedení.
 
Ve společnosti Hager jsem se stal jednatelem pobočky pro Českou republiku a jsem zodpovědný za řízení poboček v celé střední Evropě.
 
Oblíbený citát?
Nic není stálejšího než změna.
(jk)