Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 1/2018 vyšlo
tiskem 16. 1. 2018. V elektronické verzi na webu od 12. 2. 2018. 

Téma: Elektrotechnologie; Materiály pro elektrotechniku; Elektroinstalační materiál

Hlavní článek
Nová elektroizolační kapalina a možnosti jejího nasazení do praxe

Aktuality

13. mezinárodní konference Centra pasivního domu poprvé v Praze O inovativních postupech a materiálech, které jsou vhodné pro výstavu  a rekonstrukce…

Temelín dosáhl nejvyšší roční výroby Elektřinu, která by českým domácnostem vystačila na téměř 12 měsíců, vyrobila od začátku…

MONETA Money Bank se jako první firma v ČR rozhodla zcela přejít na elektromobily MONETA Money Bank se jako první společnost v České republice oficiálně rozhodla, že do…

ŠKODA AUTO bude od roku 2020 v Mladé Boleslavi vyrábět vozy s čistě elektrickým pohonem ŠKODA AUTO bude vozy s čistě elektrickým pohonem vyrábět v závodě v Mladé Boleslavi. Již…

Největší českou techniku povede i nadále stávající rektor Petr Štěpánek Akademický senát VUT v Brně na dnešním zasedání zvolil kandidáta na funkci rektora pro…

44. Krajský aktiv revizních techniků v Brně Moravský svaz elektrotechniků Vás zve 21. listopadu na 44. KART v Brně.

Více aktualit

Thomas Grund, ředitel společnosti Hager Electro s. r. o.

Přisuzoval jste někdy význam znamení, ve kterém jste narozen?
Znamení ani moc ne. Spíše beru jako svou výsadu den svého narození – 29. 2. – datum, které je jen jednou za 4 roky, a tudíž každá oslava mých narozenin v ten správný den je pro mě velmi významným dnem.

Vedle samozřejmé němčiny umíte velmi dobře anglicky i česky. Považujete se za polyglota?
Znalost těchto řečí je pro mě životní nutností a osobně zastávám názor, že je potřeba stále se zlepšovat a pouze aktivním užíváním se lze jazyk výborně naučit. Ať už je to během obchodních jednání nebo při posezení u skleničky dobrého vína. Nyní je mým cílem ruština. Myslím si, že Rusko má podobně jako Amerika veliký potenciál a neomezené možnosti.

Je vedle elektrotechniky nějaký jiný obor, kterému se věnujete?
V současné době se naplno věnuji elektrotechnice a na nic jiného mi moc času nezbývá.

Co právě čtete. Jakou literaturu máte rád?
Momentálně čtu knihu od Jima Colinse – Z dobrého skvěle. Tato kniha předkládá návod, jak se vyvíjet pracovně, ale současně neopomíjet ani svůj soukromý život.

Co sport, fandíte zvlášť některému?
Jsem velkým fanouškem ledního hokeje. V létě si navíc a pro odreagování zahraji s přáteli fotbal.

Co bylo Vaše dosavadní nejtěžší rozhodnutí?
Po dlouhé době intenzivní práce ve společnosti Rittal se vrátit zpět do školy a vystudovat školu MBA tak, aby mé studium nebylo na úkor výsledků v práci. Domnívám se, že každý člověk by měl celoživotně pracovat na svém osobním i profesním vzdělávání, snažit vyvíjet se.

Co považujete za svou silnou stránku?
Když si vytyčím konkrétní cíl, snažím se ho vždy dosáhnout. Například ve společnosti Rittal jsem se vypracoval na vysokou pozici a stal se nejmladším členem vrcholového vedení.

Ve společnosti Hager jsem se stal jednatelem pobočky pro Českou republiku a jsem zodpovědný za řízení poboček v celé střední Evropě.

Oblíbený citát?
Nic není stálejšího než změna.
(jk)