časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Stäubli: nová produktová řada CombiTac direqt

Stäubli Systems, s. r. o | www.staubli.com

Stäubli uvádí na trh novou generaci modulárních konektorů CombiTac direqt – montáž a údržba nikdy nebyly jednodušší.

Stäubli Electrical Connectors představuje první sérii zcela nové generace modulárních konektorů, která umožňuje kombinaci různých typů konektorů pro silovou elektřinu, signály a pneumatická napojení v manuálních i automatizovaných aplikacích s životností až 10 000 spojovacích cyklů. Lehký moderní design splňuje nejpřísnější bezpečnostní standardy a umožňuje snadnou montáž bez jakýchkoliv nástrojů – CombiTac direqt tak přináší bezpečné, spolehlivé a uživatelsky přívětivé řešení modulárního konektoru se snadnou údržbou pro celou řadu průmyslových odvětví a různých aplikací.

Stäubli: nová produktová řada CombiTac direqt

Řadu let vyrábí Stäubli Electrical Connectors řadu kvalitních konektorových řešení kombinujících silovou elektřinu, signály, data a pneumatické i fluidní spojky v jednom modulárním konektorovém systému známém pod značkou CombiTac. Systém CombiTac nabízí zákazníkům po celém světě kompaktní řešení modulárního konektoru, které může být 100% přizpůsobeno přesným rozměrovým a technickým požadavkům a zároveň garantuje bezpečnou a stabilní výkonnost i za těch nejtěžších mechanických podmínek v náročném prostředí.

Nyní Stäubli představuje novou generaci modulárních konektorů v rámci produktové řady CombiTac a s ní získávají zákazníci ještě více flexibility při volbě vhodného modulárního konektoru. Aktuálně lze vybírat ze dvou produktových řad: stávající pod názvem CombiTac uniq a nová řada CombiTac direqt.

CombiTac uniq je určený pro průmyslové aplikace s nejvyššími požadavky a nabízí až 100000 spojovacích cyklů. CombiTac direqt reaguje na požadavky zákazníků a představuje modulární konektor s minimálními nároky a náklady na montáž a údržbu. Systém click-and-connect umožňuje rychlou manuální montáž jednotlivých dílů bez nutnosti jakéhokoliv nářadí.

Všechny typy konfigurací, ať už v panelové verzi nebo pro aplikace s ochranným krytem, garantují spolehlivé napojení pro signály, silovou elektřinu a pneumatické konektory se životností až 10000 spojovacích cyklů. Během celého životního cyklu zůstávají kontakty maximálně kvalitní a nabízí konstantně nízký odpor a stabilní výkonnost, i když jsou vystaveny nárazům nebo vibracím. K dispozici jsou konektory pro střední a vysoký proud až do 350 A se stupněm krytí IP2X na samčí i samičí straně, vybírat lze i z pneumatických spojek až do 15 bar.

Modulární konektor CombiTac řady uniq nebo direqt je možné rychle a snadno nakonfigurovat z pohodlí kanceláře díky oceňovanému online CombiTac konfigurátoru, který dále nabízí možnost konektor v dané konfiguraci přímo objednat.

Obě produktové řady CombiTac najdou využití v různých průmyslových odvětvích včetně automatizace, výroby a testování v automotive, ve zdravotnickém průmyslu, při výrobě dopravních prostředků nebo v logistice – ve všech těchto oblastech je řada aplikací, kde je právě modulární konektor CombiTac tím správným řešení pro vyšší efektivitu a optimalizaci výrobních procesů.

Citace:
Při návrhu našich produktů jsme vždy úzce spolupracovali s našimi zákazníky po celém světě a právě díky jejich zpětné vazbě můžeme reagovat na situaci na trhu. Dnes tak umíme nabídnout optimální řešení modulárních konektorů nejvyšší kvality přesně dle požadavků zákazníků v kompletní dodávce včetně kabelové konfekce. Nová součást naší produktové řady CombiTac direqt přináší další možnosti a její nabídka se bude do budoucna ještě rozšiřovat, bok po boku stávajícího řešení CombiTac uniq.

Martin Yiapanas, Product Manager CombiTac

www.staubli.com/electrical