Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 12/2017 vyšlo
tiskem 6. 12. 2017. V elektronické verzi na webu od 5. 1. 2018. 

Téma: Měření, měřicí přístroje a technika; Zkušebnictví a diagnostika

Hlavní článek
Meranie točivých strojov s použitím metódy SFRA
Aplikační možnosti ultrakapacitorů a akumulátorů LiFePO4 v trolejbusové síti Dopravního podniku města Brna

Aktuality

Temelín dosáhl nejvyšší roční výroby Elektřinu, která by českým domácnostem vystačila na téměř 12 měsíců, vyrobila od začátku…

MONETA Money Bank se jako první firma v ČR rozhodla zcela přejít na elektromobily MONETA Money Bank se jako první společnost v České republice oficiálně rozhodla, že do…

ŠKODA AUTO bude od roku 2020 v Mladé Boleslavi vyrábět vozy s čistě elektrickým pohonem ŠKODA AUTO bude vozy s čistě elektrickým pohonem vyrábět v závodě v Mladé Boleslavi. Již…

Největší českou techniku povede i nadále stávající rektor Petr Štěpánek Akademický senát VUT v Brně na dnešním zasedání zvolil kandidáta na funkci rektora pro…

44. Krajský aktiv revizních techniků v Brně Moravský svaz elektrotechniků Vás zve 21. listopadu na 44. KART v Brně.

Soutěž o nejlepší realizovaný projekt KNX instalace Spolek KNX národní skupina České republiky, z. s. vyhlásil soutěž o nejlepší projekt…

Více aktualit

Semináře a školení vzdělávací agentury Propag Team pro 1. čtvrtletí 2005

číslo 2/2005

Semináře a školení vzdělávací agentury Propag Team pro 1. čtvrtletí 2005

Otázky nejen revizních techniků elektro

Odpovídá Ing. MELEN, soudní znalec z oboru bezpečnosti práce v elektrotechnice.

Téma:

• Jsem revizní technik elektrických instalací, nebo elektrických zařízení?
  • Co v revizní zprávě nesmí chybět a proč?
  • Když provádím revizi v objektech třídy B, čeho si mám a/nebo musím všímat?
  • Pochybil jsem při revizi a mám „na krku„ IBP, co mám dělat?
  • Co vlastně garantuji provozovateli revizní zprávou?
  • Jaká je má právní odpovědnost za revize?
  • Revize elektro jako dílo, nebo ne a proč?
  • K čemu je pro revizního technika certifikát vydaný autorizovanou osobou a k čemu certifikát vydaný akreditovanou osobou?
  • Jaké jsou druhy inspekčních orgánů a jaké mají pravomoci?
  • Jak se mám chovat při revizi elektro na dovezených strojních zařízeních?

Otázky je možné zasílat předem na adresu: melen@sendme.cz

Termín konání: 16. března 2005
Místo konání: Hradec Králové

Nařízení vlády č. 406/2004 Sb. a zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci v prostředí s nebezpečím výbuchu

Téma:

• Seznámení s NV č. 406/2004 Sb. o bližších požadavcích na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci v prostředí s nebezpečím výbuchu a z něj vyplývajícími termínovanými úkoly pro zaměstnavatele.

• Praktická ukázka posuzování rizika výbuchu a pro ten účel vedení odpovídající dokumentace (vzory kontrolních listů: hodnocení ochrany proti výbuchu uvnitř a v okolí zařízení, koordinace pro ochranu proti výbuchu v provozu atd.).

• Přehled o změnách a platných normách pro prostředí s nebezpečím výbuchu (pro elektrická a neelektrická zařízení).

Termín konání: 17. března 2005
Místo konání: Hradec Králové

Revizní technici elektro a požární bezpečnost staveb

Seminář se koná jako doprovodný program veletrhu AMPER 2005.

Téma:

• Prohlídka při revizi versus protipožární přepážky a jiná opatření na ochranu před šířením ohně a vnější vliv CB2.

• Požární bezpečnost staveb podle požadavků ČSN 73 08xx z pohledu montáží a revizí elektrických instalací.

• Provedení protipožárních přepážek a jiných opatření na ochranu před šířením ohně.

• Bezhalogenové a ohniodolné kabely – požadavky na vlastnosti.

• Systémy značení kabelů a vodičů, mj. podle harmonizované ČSN 34 7409.

Termín konání: 7. dubna 2005
Místo konání: Praha

Revizní technici elektro

Seminář se koná jako doprovodný program veletrhu AMPER 2005.

Téma:

• Zákon 22/1997 Sb. a nařízení vlády k jeho provedení po vstupu ČR do EU.
  • Jaký mají vztah nařízení vlády k provedení zákona k činnosti revizního technika elektro?
  • Co je to certifikace a co autorizace?
  • Co je to autorizovaná, notifikovaná a certifikovaná osoba?
  • Kdo je oprávněn vydat rozhodnutí o autorizaci a kdo o akreditaci?
  • Jaké jsou subjekty akreditace?
  • Co a k čemu je certifikát vydaný autorizovanou osobou a k čemu certifikát vydaný akreditovanou osobou?
  • Co to je inspekční orgán a co certifikační orgán provádějící certifikaci výrobků?

Termín konání: 8. dubna 2005
Místo konání: Praha

Údaje o termínech a místech konání také na:
PROPAG TEAM
Tichá 527
541 02 Trutnov 4
tel.: 499 733 120
fax: 499 732 663
e-mail: propagteam@mbox.vol.cz
http://www.volny.cz/melen