časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Sedna Design/Elements – nové stylové vypínače a zásuvky

Robert Šimčík | Schneider Electric CZ, s. r. o. | www.se.com/cz

Dejte tvar svým představám!

Pokud jde o moderní interiér domácnosti, zákazníci hledají produkty, které vypadají elegantně, usnadní život a samozřejmě zvýší úroveň komfortu. Chtějí produkty, které mají osobitost, styl a úroveň. Ocení vzhled ušlechtilých materiálů, jako je kámen, dřevo, sklo nebo kov. A samozřejmě preferují dobrou cenu. Produktová řada vypínačů a zásuvek Sedna Design/Elements společnosti Schneider Electric byla navržena právě s ohledem na tyto představy zákazníků, ale také s ohledem na potřeby profesionálních elektrikářů.

Produktová řada Sedna Design/Elements je nová generace vypínačů a zásuvek. Drobné technické detaily a vychytávky podstatně zjednodušují a zkracují dobu montáže, zvyšují komfort montáže i spolehlivost. Ocení je profesionálové i kutilové.

„Nekonečné“ barevné kombinace – 7 barev přístrojů a 13 typů rámečků
„Nekonečné“ barevné kombinace – 7 barev přístrojů a 13 typů rámečků

Čelní a boční pohled na vypínače Sedna Design/Elements
Čelní a boční pohled na vypínače Sedna Design/Elements

Rámečky Sedna Design/Elements

Krycí rámečky jsou dostupné až v pětinásobném provedení a lze je použít jak pro horizontální, tak pro vertikální montáž, a to do zapuštěných i povrchových krabic. Díky speciální membráně, která chrání mechanizmus před průnikem vody, jsou všechny rámečky Sedna Design navíc kompatibilní i s přístroji Sedna v krytí IP44. Rámečky jsou k mechanizmu připevněny unikátním zaklapávacím osmibodovým systémem, který zaručuje pevnou fixaci a dokonale zarovná rámeček i na nerovné stěně.

 
Vícerámeček lze použít k vodorovné i svislé montáži

Mechanizmy Sedna Design/Elements

Mechanizmy Sedna jsou dostupné v bezšroubovém provedení, a to včetně zásuvek, což profesionálům zkracuje čas montáže, a přitom zaručí stoprocentní upevnění vodičů. Na zadní straně přístroje je uvedeno schéma zapojení a nákres sepnuté polohy spínače. Profesionál rovněž ocení kompaktnost mechanizmů Sedna. Hloubka zapuštění spínačů je pouhých 24 mm a lze je montovat i do nízkých panelákových krabic. Kovový montážní rámeček s prolisy je robustní a jeho postranní západky usnadní vyrovnání až pěti přístrojů vedle sebe. Spínače a tlačítka jsou dostupné i ve verzích s modrou orientační nebo červenou signalizační LED kontrolkou.

Krytí IP44 přidáním speciální membrány
Krytí IP44 přidáním speciální membrány

Další přístroje Sedna Design/Elements

V nabídce lze nalézt univerzální otočné LED stmívače, které lze použít pro stmívání nejen LED světelných zdrojů, ale i běžných či halogenových žárovek. Unikátní vlastností proti běžným otočným stmívačům je možnost propojit je paralelně s obyčejnými tlačítky a stmívat světlo z více míst pomocí těchto tlačítek. Stejně tak je i pro LED osvětlení určen pohybový detektor. Je integrován do spínače a zátěž lze tak ovládat i manuálně.

V nabídce jsou i USB nabíječky typu A+C 2.4A, unikátní držák na mobilní telefon, zásuvka s vyrovnaným potenciálem pro zdravotnictví, ucelený rozsah TV a datových zásuvek a další příslušenství.

Vzhled některých přístrojů řady Sedna Design/Elements
Vzhled některých přístrojů řady Sedna Design/Elements

Bezšroubové svorky, testování z čela přístroje, kovové montážní rámečky
Bezšroubové svorky, testování z čela přístroje, kovové montážní rámečky

Sedna Design/Elements – volba profesionálů

Řada Sedna Design nabízí čtyři barvy a řada Sedna Elements až devět různých designů vzhledu kamene, dřeva, skla nebo kovu. Barvy přístrojů a krycích rámečků obou řad lze mezi sebou libovolně kombinovat v mnoha variantách.

Podívejte se na Sedna Design/Elements promo video a seznamte se v krátkých videích, jak instalovat a nastavovat přístroje Sedna Design/Elements:
– spínače a zásuvky,
– přístroj s dvojitou klapkou,
– otočný stmívač,
– detektor pohybu,
– krabice pro povrchovou montáž.

Vypínače a zásuvky Sedna Design/Elements: stáhněte si brožuru nebo katalog v PDF.

Věříme, že se nová řada vypínačů a zásuvek Sedna Design/Elements společnosti Schneider Electric stane ideální volbou každého profesionála.

USB nabíječka Sedna Design/Elements s chytrým odkládacím prostorem USB nabíječka Sedna Design/Elements s chytrým odkládacím prostorem
USB nabíječka Sedna Design/Elements s chytrým odkládacím prostorem

 
Inspirační koláže pro zákazníky

 www.vypinac.cz