Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 11/2017 vyšlo
tiskem 6. 11. 2017. V elektronické verzi na webu od 27. 11. 2017. 

Téma: Elektrické rozváděče a rozváděčová technika; Točivé elektrické stroje

Hlavní článek
Analýza účinku geometrických charakteristik CFD simulací na teplotní pole sinusového filtru
On-line optimalizácia komutačných uhlov prúdu vo fázach BLDC motora

Aktuality

MONETA Money Bank se jako první firma v ČR rozhodla zcela přejít na elektromobily MONETA Money Bank se jako první společnost v České republice oficiálně rozhodla, že do…

ŠKODA AUTO bude od roku 2020 v Mladé Boleslavi vyrábět vozy s čistě elektrickým pohonem ŠKODA AUTO bude vozy s čistě elektrickým pohonem vyrábět v závodě v Mladé Boleslavi. Již…

Největší českou techniku povede i nadále stávající rektor Petr Štěpánek Akademický senát VUT v Brně na dnešním zasedání zvolil kandidáta na funkci rektora pro…

44. Krajský aktiv revizních techniků v Brně Moravský svaz elektrotechniků Vás zve 21. listopadu na 44. KART v Brně.

Soutěž o nejlepší realizovaný projekt KNX instalace Spolek KNX národní skupina České republiky, z. s. vyhlásil soutěž o nejlepší projekt…

Slovensko bude partnerskou zemí MSV 2018 Příští rok se chystají oslavy několika kulatých výročí včetně 100 let od založení…

Více aktualit

Schneider Electric na veletrhu AMPER 2005

číslo 4/2005

Schneider Electric na veletrhu AMPER 2005

V letošním roce bude společnost Schneider Electric CZ, s. r. o., opět vystavovat na veletrhu AMPER 2005, a to na ploše 360 m2. Expozice bude rozložena po obou stranách hlavní komunikace v hale 2, návštěvníky bude zvát globus nad uličkou. Hlavní komunikaci budou lemovat firemní výrobkové značky Merlin Gerin, Telemecanique, Sarel, Infra+, TAC, Thorsman, Wibe a Square D, symbolicky zastřešené logem společnosti Schneider Electric.

Letos budou prezentována řešení pro oblast automatizace a řízení – od ucelené nabídky rozváděčů a rozvodnic, přes příklady průmyslových procesů (řízení a ochrana asynchronních motorů, výtahy, ochrana pracovního prostoru, obráběcí stroje, detekce, servopohony stroje CNC, kompletní řešení pro automatizaci a řízení, zapojení jednoduchých průmyslových strojů a řízení malých pump) a uplatnění v infrastruktuře po nabídku profesionálních služeb Servisu. Dominantou této části bude názorná ukázka využití unikátní koncepce Transparent ReadyTM v průmyslovém procesu.

Obr. 1.

Obr. 1. Měnič frekvence Altivar 71

V pravé polovině stánku se budou moci návštěvníci seznámit s řešeními přenosu a rozvodu elektrické energie a slaboproudých systémů a přenosu dat. Budou zde představena řešení od monitorování a řízení rozvoden vn, přes bezpečné a plynulé napájení průmyslových instalací, řízení a automatizaci budov (zabezpečovací systémy, strukturovaná kabeláž, řídicí systémy) až po aplikace pro kanceláře a komplexní řešení domovní elektroinstalace. Opět bude ukázána koncepce Transparent ReadyTM, tentokrát v tzv. inteligentní budově.

Vystavená řešení zdůrazní komplexnost a provázanost kvalitních produktů společnosti Schneider Electric. Mezi nimi je třeba zmínit nový měnič frekvence Altivar 71, systém nízkonapěťových rozváděčů Prisma Plus nebo komplexní řešení domovní elektroinstalace Merlin Gerin.

Altivar 71

Je to nová generace měničů frekvence pro obecné aplikace a rozsah výkonů třífázových motorů od 370 do 500 kW a napájecího napětí od 200 do 240 V a od 380 do 480 V. Při konstruování měniče byly využity nejnovější poznatky z oblasti vektorového řízení asynchronních motorů. Proto je určen především pro náročné pohonářské aplikace a komplexní výrobní postupy, jako jsou např. manipulace s materiálem, podavače, manipulátory, zdvihy na jeřábech, výtahy, dřevoobráběcí, textilní a balicí stroje, víceosé výrobní linky se synchronizací otáček, pohonné systémy se sdílením momentu, navíječky, extrudéry a kalandry, drtičky, kompresory atd. Altivar 71 může pracovat ve vektorovém režimu bez zpětné vazby nebo se zpětnou vazbou – inkrementálním rotačním čidlem (IRC) na hřídeli motoru. Kromě asynchronního režimu lze změnou parametrů zvolit i synchronní režim pro motory ve speciálních aplikacích.

Obr. 2.

Obr. 2. Konfigurace rozváděče Prisma Plus, systém P

Prisma Plus

Nový systém rozváděče Prisma Plus pracuje na stejném principu jako jeho předcházející typ. Zahrnuje mnoho technických novinek a vyniká moderním vzhledem. Zároveň je přizpůsoben českým výrobcům rozváděčů (rozměry, krytím, barvou, designem a ergonomií). Systémem je zde myšlen komplexní rozváděč, tj. montážní deska na přístroje, sběrnice a jejich držáky i čelní panely. Systém Prisma Plus lze rozdělit na dvě základní skupiny: systém G a systém P (viz obr.). Všechny rozváděče jsou typově testovány (TTA) podle normy IEC 60439-1 (ČSN EN 60439-1) zn., že u všech je provedeno sedm typových zkoušek a tři kusové zkoušky. U obou nových systémů Prisma Plus je kladen velký důraz na bezpečnost provozu a obsluhy. Proto konstruktéři společnosti Schneider navrhli nový rozváděč, až do formy 4B, která je v EU již nyní důrazně požadována. Forma 4B zajišťuje oddělení vnitřních prostor takto: funkční jednotky jsou odděleny jak mezi sebou, tak od přípojnic. Svorky jsou odděleny navzájem i od funkčních jednotek.

Komplexní řešení domovní elektroinstalace

V tomto případě je zastoupena nejen technická kvalita, ale i vysoká úroveň designu. Takovéto domovní elektroinstalace se využívají v rekonstruovaných objektech i v novostavbách obytných budov, rodinných domů, chat, garáží, penzionů nebo rekreačních objektů.

Základem jsou interiérové vypínače a zásuvky UNICA (ve třech designových provedeních – Basic, Colors a Plus), domácí datová síť LexCom Home (jediný typ kabelu pro rozvod telefonní linky, televizního signálu či počítačových dat do kterékoliv místnosti), systém modulárních přístrojů a rozvodnic Domae (jističe, proudové chrániče, kombinované proudové chrániče a svodiče přepětí ve skříňkách Mini Pragma) a systém soklových lišt TML-E (pro instalaci kompletních elektrických, datových a telefonních rozvodů).

Bližší informace zájemci získají na adrese www.vypinac.cz

Všichni návštěvníci veletrhu AMPER 2005 jsou srdečně zváni do expozice společnosti Schneider Electric v hale 2, stánek C6.

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Středisko služeb zákazníkům - tel.: 382 766 333
http://www.schneider-electric.cz