Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 3/2017 vyšlo
tiskem 15. 3. 2017. V elektronické verzi na webu bude ihned. 

Téma: Amper 2017 – 25. mezinárodní elektrotechnický veletrh

Hlavní článek
Problémy elektromobility

Aktuality

Současné možnosti elektromobility představí AMPER Motion 2017 Největší přehlídka elektromobility v ČR proběhne 21.- 24. 3. na brněnském výstavišti a…

Startuje 9. ročník největší tuzemské ekologické soutěže Odstartoval již 9. ročník největší tuzemské ekologické soutěže E.ON Energy Globe.…

V distribuční soustavě (DS) ČEZ Distribuce, a. s. je vyhlášen kalamitní stav Od 9 h dne 24.2.2017 je vyhlášen kalamitní stav v Karlovarském kraji - okres Karlovy Vary…

Veletrh Věda Výzkum Inovace 2017 zahájí místopředseda vlády Pavel Bělobrádek Letošní ročník Veletrhu Věda Výzkum Inovace zahájí na brněnském výstavišti 28. února 2017…

Chytré lampy PRE potvrdily zhoršenou smogovou situaci v Praze Chytré lampy PRE potvrdily v rámci svého pilotního provozu, že v Holešovicích a…

Jak se bydlí v pasivních domech, řeknou jejich majitelé na veletrhu FOR PASIV Další ročník veletrhu FOR PASIV, který je zaměřený na projektování a výstavbu…

Více aktualit

RNDr. Vladimír Filiač, CSc., ředitel Elektrotechnického zkušební¬ho ústavu, s. p.

Přisuzujete nějaký význam znamení, ve kterém jste narozen?
Nepřisuzuji, ale jsem narozen ve zna­mení Berana a někdy jsem tvrdohlavý jako beran.

Je vedle Vaší důležité manažerské funkce nějaký jiný obor, kterému se úže­ji věnujete?
Rád fotografuji.

Kdo Vás profesně nejvíce ovlivnil? Co byla nejcennější rada, co jste v ži­votě dostal?
Obdivuji odvahu a zdravý selský rozum Jacka Welche. A rada: Nejlepší pomoc na­jdeš na konci své paže, kterou mi dal život.

Jakou hudbu máte rád?
Mám rád veškerou dobrou hudbu, po­čínaje lidovou hudbou, přes jazz, rock až k hudbě klasické. Hraju na kytaru.

Co právě čtete. Jakou literaturu máte rád?
S politováním přiznávám, že si dopře­ji poměrně málo času na čtení pro ra­dost. V poslední době jsem si přečet něco od Mika Waltariho, Paola Coelha i Dana Browna. To jsou mistři, kteří dokážou vtáh­nout čtenáře do děje.

Co sport, fandíte zvlášť některému?
Líbí se mi windsurfing, plavání, lyžo­vání a cyklistika, které provozuji. Fandím Martině Sáblíkové, nejen proto, co doká­zala, ale za jakých podmínek svých úspě­chů dosáhla.

Co bylo Vaše dosavadní nejtěžší roz­hodnutí?
Bylo to rozhodnutí snížit počet zaměst­nanců podniku na polovinu, které se udá­lo v roce 1998.

Co považujete za svou silnou stránku?
Snad určitou rozvážnost.

Čeho si nejvíc vážíte u svých spolu­pracovníků?
Loajality a rovného jednání.

Co považujete za svůj největší profe­sionální úspěch?
Přebudovat státní podnik na obchodně orientovanou firmu.

Řídíte se nějakým životním krédem? Jestliže ano, jakým?
Přej a bude ti přáno.

Máte nějakou konkrétní profesionál­ní zásadu? Jakou?
Sliby se mají plnit nejen o vánocích.

Je něco, co považujete za nejvýraz­nější historickou událost během Vaše­ho života?
Ano, je to změna společenského zříze­ní v roce 1989.

(Kl)