časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

RNDr. Vladimír Filiač, CSc., ředitel Elektrotechnického zkušební¬ho ústavu, s. p.

|

Přisuzujete nějaký význam znamení, ve kterém jste narozen?
Nepřisuzuji, ale jsem narozen ve zna­mení Berana a někdy jsem tvrdohlavý jako beran.
 
Je vedle Vaší důležité manažerské funkce nějaký jiný obor, kterému se úže­ji věnujete?
Rád fotografuji.
 
Kdo Vás profesně nejvíce ovlivnil? Co byla nejcennější rada, co jste v ži­votě dostal?
Obdivuji odvahu a zdravý selský rozum Jacka Welche. A rada: Nejlepší pomoc na­jdeš na konci své paže, kterou mi dal život.
 
Jakou hudbu máte rád?
Mám rád veškerou dobrou hudbu, po­čínaje lidovou hudbou, přes jazz, rock až k hudbě klasické. Hraju na kytaru.
 
Co právě čtete. Jakou literaturu máte rád?
S politováním přiznávám, že si dopře­ji poměrně málo času na čtení pro ra­dost. V poslední době jsem si přečet něco od Mika Waltariho, Paola Coelha i Dana Browna. To jsou mistři, kteří dokážou vtáh­nout čtenáře do děje.
 
Co sport, fandíte zvlášť některému?
Líbí se mi windsurfing, plavání, lyžo­vání a cyklistika, které provozuji. Fandím Martině Sáblíkové, nejen proto, co doká­zala, ale za jakých podmínek svých úspě­chů dosáhla.
 
Co bylo Vaše dosavadní nejtěžší roz­hodnutí?
Bylo to rozhodnutí snížit počet zaměst­nanců podniku na polovinu, které se udá­lo v roce 1998.
 
Co považujete za svou silnou stránku?
Snad určitou rozvážnost.
 
Čeho si nejvíc vážíte u svých spolu­pracovníků?
Loajality a rovného jednání.
 
Co považujete za svůj největší profe­sionální úspěch?
Přebudovat státní podnik na obchodně orientovanou firmu.
 
Řídíte se nějakým životním krédem? Jestliže ano, jakým?
Přej a bude ti přáno.
 
Máte nějakou konkrétní profesionál­ní zásadu? Jakou?
Sliby se mají plnit nejen o vánocích.
 
Je něco, co považujete za nejvýraz­nější historickou událost během Vaše­ho života?
Ano, je to změna společenského zříze­ní v roce 1989.

(Kl)