Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 12/2017 vyšlo
tiskem 6. 12. 2017. V elektronické verzi na webu od 5. 1. 2018. 

Téma: Měření, měřicí přístroje a technika; Zkušebnictví a diagnostika

Hlavní článek
Meranie točivých strojov s použitím metódy SFRA
Aplikační možnosti ultrakapacitorů a akumulátorů LiFePO4 v trolejbusové síti Dopravního podniku města Brna

Aktuality

Temelín dosáhl nejvyšší roční výroby Elektřinu, která by českým domácnostem vystačila na téměř 12 měsíců, vyrobila od začátku…

MONETA Money Bank se jako první firma v ČR rozhodla zcela přejít na elektromobily MONETA Money Bank se jako první společnost v České republice oficiálně rozhodla, že do…

ŠKODA AUTO bude od roku 2020 v Mladé Boleslavi vyrábět vozy s čistě elektrickým pohonem ŠKODA AUTO bude vozy s čistě elektrickým pohonem vyrábět v závodě v Mladé Boleslavi. Již…

Největší českou techniku povede i nadále stávající rektor Petr Štěpánek Akademický senát VUT v Brně na dnešním zasedání zvolil kandidáta na funkci rektora pro…

44. Krajský aktiv revizních techniků v Brně Moravský svaz elektrotechniků Vás zve 21. listopadu na 44. KART v Brně.

Soutěž o nejlepší realizovaný projekt KNX instalace Spolek KNX národní skupina České republiky, z. s. vyhlásil soutěž o nejlepší projekt…

Více aktualit

RNDr. Vladimír Filiač, CSc., ředitel Elektrotechnického zkušební¬ho ústavu, s. p.

Přisuzujete nějaký význam znamení, ve kterém jste narozen?
Nepřisuzuji, ale jsem narozen ve zna­mení Berana a někdy jsem tvrdohlavý jako beran.

Je vedle Vaší důležité manažerské funkce nějaký jiný obor, kterému se úže­ji věnujete?
Rád fotografuji.

Kdo Vás profesně nejvíce ovlivnil? Co byla nejcennější rada, co jste v ži­votě dostal?
Obdivuji odvahu a zdravý selský rozum Jacka Welche. A rada: Nejlepší pomoc na­jdeš na konci své paže, kterou mi dal život.

Jakou hudbu máte rád?
Mám rád veškerou dobrou hudbu, po­čínaje lidovou hudbou, přes jazz, rock až k hudbě klasické. Hraju na kytaru.

Co právě čtete. Jakou literaturu máte rád?
S politováním přiznávám, že si dopře­ji poměrně málo času na čtení pro ra­dost. V poslední době jsem si přečet něco od Mika Waltariho, Paola Coelha i Dana Browna. To jsou mistři, kteří dokážou vtáh­nout čtenáře do děje.

Co sport, fandíte zvlášť některému?
Líbí se mi windsurfing, plavání, lyžo­vání a cyklistika, které provozuji. Fandím Martině Sáblíkové, nejen proto, co doká­zala, ale za jakých podmínek svých úspě­chů dosáhla.

Co bylo Vaše dosavadní nejtěžší roz­hodnutí?
Bylo to rozhodnutí snížit počet zaměst­nanců podniku na polovinu, které se udá­lo v roce 1998.

Co považujete za svou silnou stránku?
Snad určitou rozvážnost.

Čeho si nejvíc vážíte u svých spolu­pracovníků?
Loajality a rovného jednání.

Co považujete za svůj největší profe­sionální úspěch?
Přebudovat státní podnik na obchodně orientovanou firmu.

Řídíte se nějakým životním krédem? Jestliže ano, jakým?
Přej a bude ti přáno.

Máte nějakou konkrétní profesionál­ní zásadu? Jakou?
Sliby se mají plnit nejen o vánocích.

Je něco, co považujete za nejvýraz­nější historickou událost během Vaše­ho života?
Ano, je to změna společenského zříze­ní v roce 1989.

(Kl)