Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 3/2017 vyšlo
tiskem 15. 3. 2017. V elektronické verzi na webu bude ihned. 

Téma: Amper 2017 – 25. mezinárodní elektrotechnický veletrh

Hlavní článek
Problémy elektromobility

Aktuality

MSV 2017 zacílí na Průmysl 4.0, automatizaci, environmentální technologie, dopravu a logistiku Již potřetí se na MSV 2017 upře pozornost na nové trendy průmyslové výroby. Průmysl 4.0 s…

Současné možnosti elektromobility představí AMPER Motion 2017 Největší přehlídka elektromobility v ČR proběhne 21.- 24. 3. na brněnském výstavišti a…

Startuje 9. ročník největší tuzemské ekologické soutěže Odstartoval již 9. ročník největší tuzemské ekologické soutěže E.ON Energy Globe.…

V distribuční soustavě (DS) ČEZ Distribuce, a. s. je vyhlášen kalamitní stav Od 9 h dne 24.2.2017 je vyhlášen kalamitní stav v Karlovarském kraji - okres Karlovy Vary…

Veletrh Věda Výzkum Inovace 2017 zahájí místopředseda vlády Pavel Bělobrádek Letošní ročník Veletrhu Věda Výzkum Inovace zahájí na brněnském výstavišti 28. února 2017…

Chytré lampy PRE potvrdily zhoršenou smogovou situaci v Praze Chytré lampy PRE potvrdily v rámci svého pilotního provozu, že v Holešovicích a…

Více aktualit

RNDr. Jozef Dudáš – jednatel EMC Engineering

Přisuzoval jste někdy význam znamení, ve kterém jste narozen?
Opravdu jenom někdy. Ale teď se mi dostaly do rukou tibetské horoskopy a opravdu sedly pro celou moji rodinu. Takže statisticky se určitě část předpovědí trefí.

Je vedle elektrotechniky nějaký jiný obor, kterému se věnujete?
Věnoval jsem se a věnuji se marketingu, absolvoval jsem dokonce nějaké rozsáhlejší kurzy (CIMA A, B). V poslední době mě baví přednášení, dalo by se i říci organizování vzdělávání.

Kdo Vás profesně nejvíce ovlivnil?
Co do způsobu práce, určitě učitelé na MatFyzu, tedy Matematicko-fyzikální fakultě UK, a pak můj první a pak předposlední šéf na Akademii věd.

Jakou hudbu máte rád?
Většinou podle situace a nálady. V autě si pouštím Radio Beat a Country radio, ale měl jsem období, kdy jsem poslouchal pouze Mozarta.

Hrajete na nějaký hudební nástroj?
Nehraju, pouze jednou jsem si zkusil bonga (asi před třiceti lety) – a musím přiznat ... nic moc.

Jakou literaturu máte rád?
Sci-fi, tj. literaturu faktu psanou s předstihem. Stanislav Lem ve „Futurolgickém kongresu“ popsal docela trefně už před třiceti lety dnešní společnost a její další rozvoj. Ale v podstatě čtu vše černé na bílém.

Co sport, fandíte zvlášť některému?
Hodně jsem jezdil na kole a plaval i posiloval (pas 72, prsa 125, biceps 42). Teď tak to plavání a pěší turistika a ještě „automobilový sport“, dokud nebyly zavedeny body. Fandění podlehnu pouze někdy pod vlivem okolí.

Máte nějakou konkrétní profesionální zásadu? Jakou?
Snažím se vidět nejdřív situaci z nadhledu a až pak řešit detaily.

Co považujete za nejvýznamnější vynález dvacátého století?
Mobil – je to pro mě jednoznačně symvol svobody.

Podobají se Vám v něčem Vaše děti?
Mí dva synové? Strašně, a někdy to je strašné ...

(jk)