časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

RNDr. Jozef Dudáš – jednatel EMC Engineering

|

Přisuzoval jste někdy význam znamení, ve kterém jste narozen?
Opravdu jenom někdy. Ale teď se mi dostaly do rukou tibetské horoskopy a opravdu sedly pro celou moji rodinu. Takže statisticky se určitě část předpovědí trefí.
 
Je vedle elektrotechniky nějaký jiný obor, kterému se věnujete?
Věnoval jsem se a věnuji se marketingu, absolvoval jsem dokonce nějaké rozsáhlejší kurzy (CIMA A, B). V poslední době mě baví přednášení, dalo by se i říci organizování vzdělávání.
 
Kdo Vás profesně nejvíce ovlivnil?
Co do způsobu práce, určitě učitelé na MatFyzu, tedy Matematicko-fyzikální fakultě UK, a pak můj první a pak předposlední šéf na Akademii věd.
 
Jakou hudbu máte rád?
Většinou podle situace a nálady. V autě si pouštím Radio Beat a Country radio, ale měl jsem období, kdy jsem poslouchal pouze Mozarta.
 
Hrajete na nějaký hudební nástroj?
Nehraju, pouze jednou jsem si zkusil bonga (asi před třiceti lety) – a musím přiznat ... nic moc.
 
Jakou literaturu máte rád?
Sci-fi, tj. literaturu faktu psanou s předstihem. Stanislav Lem ve „Futurolgickém kongresu“ popsal docela trefně už před třiceti lety dnešní společnost a její další rozvoj. Ale v podstatě čtu vše černé na bílém.
 
Co sport, fandíte zvlášť některému?
Hodně jsem jezdil na kole a plaval i posiloval (pas 72, prsa 125, biceps 42). Teď tak to plavání a pěší turistika a ještě „automobilový sport“, dokud nebyly zavedeny body. Fandění podlehnu pouze někdy pod vlivem okolí.
 
Máte nějakou konkrétní profesionální zásadu? Jakou?
Snažím se vidět nejdřív situaci z nadhledu a až pak řešit detaily.
 
Co považujete za nejvýznamnější vynález dvacátého století?
Mobil – je to pro mě jednoznačně symvol svobody.
 
Podobají se Vám v něčem Vaše děti?
Mí dva synové? Strašně, a někdy to je strašné ...
 
(jk)