časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 11/2020 vyšlo
tiskem 11. 11. 2020. V elektronické verzi na webu 2. 12. 2020. 

Téma: Elektrické rozváděče a rozváděčová technika

Inovace, technologie, projekty
Nový energetický zákon: příležitost pro energetická společenství
Datová centra – představení třetí
REMA od října plošně navyšuje finanční příspěvek na zajištění zpětného odběru elektrozařízení

Řídicí dotykové panely Bender COMTRAXX® CP9xx

Vladimír Frič, GHV Trading, spol. s r. o. | www.ghvtrading.cz

Přehledné a jednoduché ovládání pro bezpečnost na operačních sálech a jednotkách intenzivní péče.

 

V kritických situacích je pro ochranu života obzvlášť důležitá rychlá detekce problémů. Ovládací panely s výstražnou indikací nové řady COMTRAXX® CP9xx poskytují vždy optimální přehled všech připojených systémů, rychle varují v případě poruchy a zajišťují pohodlné ovládání celé technologie operačního sálu nebo jednotky intenzivní péče.

 

Posledním výsledkem vývoje osvědčené řady COMTRAXX® od specialisty na elektrickou bezpečnost firmy Bender je všestranné monitorovací centrum v dotykovém ovládacím panelu s výstražnou indikací CP9xx v několika variantách, flexibilně programovatelné s možností integrovat digitální a analogové vstupy měřených hodnoty s různým provozním napětím, výkonem a funkcemi.

 

Modulární všestranný systém s různými rozhraními a pohodlnou obsluhou nabízí nemocnicím maximální bezpečnost a další výhody pro integraci ovládacích prvků a odolnost proti budoucím změnám.

 

Řídicí dotykový panel COMTRAXX® CP907“

 

Obr.: Řídicí dotykový panel COMTRAXX® CP907“

 

Provozní pohodlí s přehledem o bezpečnosti

 

Zařízení COMTRAXX® CP9xx se snadno a intuitivně ovládají; vizualizace je jasná a jednoznačná. Umožňují tak bezpečnou manipulaci se systémy a komponentami, zejména v hektických situacích.

 

Vysoká úroveň bezpečnosti – Poplachové zprávy a provozní stavy jsou graficky zvýrazněny a snadno čitelné.

 

Ovládání pomocí dotykového panelu – Dotykový displej TFT je robustní; všechny funkce lze snadno ovládat prstem přes moderní strukturu menu podobnou chytrému telefonu.

 

Jasná struktura – Jasná struktura, volně konfigurovatelná pro všechny aplikace, zobrazuje přehledně a strukturovaně informace o příkazech, stavu a požadavcích.

 

Optimální viditelnost – Vysoce kvalitní displeje nabízejí vynikající kontrast a široký úhel pohledu s vynikající čitelností.

 

Grafika – COMTRAXX® CP9xx umožňuje integraci technologií s obrázky na pozadí.

 

Individuální design – Uživatelské rozhraní panelů COMTRAXX® CP9xx lze individuálně přizpůsobit příslušným místním požadavkům. Jsou k dispozici ve velikostech 7", 15,6" a 24" s tvrzeným skleněným povrchem nebo antibakteriální fólií (volitelné) a nabízejí výběr z 25 jazyků vč. českého.

 


Snadná integrace přes různá rozhraní

 

Ovládací panely se signalizací alarmů COMTRAXX® CP9xx jsou inteligentní flexibilně konfigurovatelné centrální monitorovací a řídicí jednotky pro všechny technické systémy v kritickém povozu, se snadnou instalací, zajišťující jednoduchou údržbu připojených zařízení.

 

Trvalá plná informovanost • Zobrazení stavu systému a stavu alarmů; • Výstup vizuálních a zvukových výstražných zpráv; • Monitoring z centrálního bodu.

 

Snadná integrace – Řada COMTRAXX® CP9xx má různá rozhraní, pomocí kterých lze bezpečným a snadným způsobem integrovat řadu systémů.

 

 

 

Univerzální možnosti rozšíření o aplikace

 

Kromě všech měřicích, ochranných a monitorovacích systémů Bender lze do modulu COMTRAXX® snadno integrovat další systémy a zařízení: 
– IT systémy, 
– komunikační systémy, 
– signalizace medicínských plynů, 
– osvětlení operačního sálu a stolu, 
– klimatizace a ventilační systémy, 
– řídicí systémy sálových technologií, 
– speciální doplňující napájecí systémy a UPS.

 


Připravenost na budoucnost a ekonomická výhodnost

 

Řada COMTRAXX® CP9xx je založena na softwaru Linux, je aktualizovatelná a připravená na budoucí vývoj. Systém lze kdykoli upravit a nové technologie snadno integrovat.

 

Robustní konstrukce – odolné průmyslové displeje s tvrzeným skleněným povrchem nebo antibakteriální fólií (volitelné) jsou navrženy pro použití 24/7.

 

Volně programovatelný – všechny funkce, obsah a zobrazení zařízení řady COMTRAXX® CP9xx jsou volně programovatelné a proto odolné vůči budoucnosti.

 

Nové instalace a retrofitting v instalaci – řada COMTRAXX® CP9xx je vhodná pro použití v nově konfigurovaných systémech, pro modernizaci nebo pro umožnění připojení k existujícím instalacím a systémům.

 

Rychlé aktualizace – aktualizace systému lze provádět rychle a snadno pomocí webové aplikace.

 

Snadná rozšíření a úpravy – díky modulárnímu systému jsou rozšíření, servis a výměna jednoduché a mohou být prováděny například během přestávky na operačním sále.

 


Hlavní výhody COMTRAXX® CP9xx


Přehled o stavu systému
 – Vizuální a akustické upozornění pro včasnou reakci.

Hygienické provedení – Snadné čištění a dezinfekce povrchu skla.
Snadná integrace – Snadné připojení všech monitorovacích zařízení Bender a dalších komponent.
Pohodlná kontrola – Díky přehledné struktuře menu a jednoduchému dotykovému ovládání v kombinaci se snadno čitelným displejem v moderním designu je obsluha mimořádně pohodlná a zajišťuje optimální přehled.
Technologie budoucnosti – Softwarový, aktualizovatelný a rozšiřitelný všestranný systém lze kdykoli přizpůsobit měnícím se požadavkům, novým konfiguracím a novým technologiím.

 


Bezpečnost pacientů a personálu na operačních sálech a jednotkách intenzivní péče má nejvyšší prioritu. Řada COMTRAXX® CP9xx je ideálním řešením pro monitorování a řízení operačních sálů a spolehlivě zajišťuje nepřetržitý provoz.

 

Další informace, technické údaje, ceny a dostupnost najde zájemce na webové adrese: www.ghvtrading.cz/elektricka-bezpecnost/medics/ridici-panely/cp900.html