časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

PhDr. František Petružalek

|

vedoucí redaktor odborného měsíčníku Energetika
 
Přisuzoval jste někdy význam znamení, ve kterém jste narozen?
Mé znamení je Střelec a musím přiznat, že jeho charakteristika na mne pasuje. Zdůvodňuje to má jednání v určitých situacích. Myslím však, že záleží jen na člověku, jak velký vliv bude znamení mít.
 
Je vedle elektrotechniky nějaký jiný obor, kterému se věnujete?
Samozřejmě energetika, konkrétně ta silová. A čím více ji poznávám, tím mi připadá jako obor stále více fantastičtější, přestože se pro mnoho z nás staly dodávky elektřiny samozřejmostí.
 
Pokud jde o mé zájmy, tak je to historie a toulání přírodou. Rád houbařím, ale přiznám se, že už tři roky jsem se pořádně do lesa nedostal.
 
Kdo vás profesně nejvíce ovlivnil?
Tatínek, který byl zastánce přísloví, že „Řemeslo má zlaté dno.“ Takže jsem šel nejprve do učení, pak jsem si udělal strojní průmyslovku… a tak dále.
 
Jakou hudbu máte rád?
Vážnou, především klasiku. A stále rád poslouchám písničky mého mládí, naše i zahraniční, které jsou vynikající i po mnoha letech a dnes už svým způsobem tvoří také klasiku.
 
Hrajete na nějaký hudební nástroj? Na který?
Ne, nehraji. Už v první třídě základní školy jsem byl poučen, že coby zpěvák nebo muzikant žádnou kariéru neudělám…
 
Jakou literaturu máte rád?
Kvalitní literaturu faktu. A může se to týkat historie i současnosti. Mrzí mne, že někteří naši autoři se snaží psát své knihy poplatné bulvárnímu stylu.
 
Co sport, fandíte zvlášť některému?
Mám rád především kolektivní sporty, jako kluk jsem byl celý divoký do hokeje, dnes dávám přednost kopané.
 
Oblíbený citát?
To, čemu lidé říkají osud, bývají většinou jejich hloupé kousky.
(jk)