Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 2/2018 vyšlo
tiskem 14. 2. 2018. V elektronické verzi na webu od 12. 3. 2018. 

Téma: Elektrické přístroje; Přístroje pro chytré sítě;
Internet věcí

Hlavní článek
Řízení toku výkonu v síti pomocí výkonových měničů

Aktuality

SENO spol. s r. o. – 25 let s Vámi Když jsme s pány Josefem Steineggerem a Jirkou Novotným zakládali v roce 1993 firmu, byli…

15. Zákaznický den ZAT byl opět rekordní Koncem ledna proběhl už tradiční Zákaznický den společnosti ZAT, největší české firmy s…

Brněnská technika představila novou kampaň jako generační výpověď mladých Nová náborová kampaň brněnské techniky s názvem Generace VUT upozorňuje na časté…

Výroba z biomasy vzrostla o 14 %, dodala čistou elektřinu pro 230 tisíc domácností Téměř 573 milionů kWh ekologické elektřiny vyprodukovaly v loňském roce výrobny Skupiny…

Dva veletrhy úsporného, komfortního a moderního bydlení – DŘEVOSTAVBY, MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 13. ročník veletrhu DŘEVOSTAVBY se koná souběžně s veletrhem MODERNÍ VYTÁPĚNÍ. Společná…

Synergie oborů na veletrhu FOR ARCH přináší větší zájem vystavovatelů Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH se uskuteční v PVA EXPO PRAHA v Letňanech 18.–22.…

Více aktualit

Odborné semináře OEZ 2003, a co dál?

číslo 8-9/2003

Mezinárodní strojírenský veletrh

Odborné semináře OEZ 2003, a co dál?

Ing. Tomáš Vencl, marketing

Neustále rostoucí zájem o odborné semináře OEZ, s. r. o., nás přiměl vyhodnotit dosavadní praxi tohoto způsobu poskytování informací a výsledky hodnocení nakonec vyústily v nový přístup k této činnosti. Při plnění cílů nového postupu v průběhu zimy a jara letošního roku jsme rozšířili počet seminářů a plošně jsme je rozmístili takřka po celé České republice. Dostali jsme se tak blíže k našim zákazníkům a partnerům. Uspořádali jsme celkem devět odborných seminářů v Praze (dva), Hradci Králové, Ústí nad Labem, Plzni, Českých Budějovicích, Brně, Ostravě a Zlíně. Semináře byly pro svůj technický přínos zařazeny mezi vzdělávací programy projektu Celoživotního vzdělávání členů ČKAIT, jejich bodové hodnocení bylo 2A.

Obr. 1. Obr. 2.

Vysoká účast projektantů, energetiků, revizních techniků a dalších pracovníků elektrotechniky nás přesvědčila o správnosti tohoto postupu a současně nás utvrdila v přesvědčení, že budeme tento systém dále rozvíjet.

Strategie zákaznické orientace společnosti OEZ, s. r. o., s sebou přináší mnohem častější osobní komunikaci našich pracovníků se zákazníky.

Obr. 3. Obr. 4. Obr. 5.

Jaké informace účastníci získali?

Nejdříve se dozvěděli o všech novinkách a trendech v širokém sortimentu jisticích přístrojů OEZ. Z nejdůležitějších to bylo rozšíření příslušenství kompaktních jističů Modeion od 40 do 1 600 A, které jsou výjimečné vyměnitelnými nadproudovými elektronickými spouštěmi a doplnitelnými motorovými pohony. Tyto prvky úplné stavebnicovosti, vysoká kvalita za přijatelnou cenu a rychlé dodávky dominovaly jako nejčastější odpovědi v anketě, ve které měli účastníci seminářů označit nejdůležitější výhodu jističů Modeion. Jistě i proto je několik stovek projektantů zapojeno do akce Spořicí konto Modeion, ve které mohou za vyprojektování jističů získat zajímavé odměny. V této akci vzniká nárok na dárek i bez nutnosti realizace jističů v zakázce!

Obr. 6.

Zařízení ze dvou zdrojů lze napájet novým záskokovým automatem. Pro duté stěny v domovních instalacích je nově možné použít plastové rozváděče ERA, které lze vybavit 10kA jističi a chrániči (LSN, LFI, OFI) i 6kA přístroji – jističi LSE a proudovými chrániči s nadproudovou ochranou LFE.

V pojistkových systémech naše firma již tradičně patří mezi světovou extratřídu. Jako druhá na světě nabízí jištění nožovými pojistkami velikosti 000 až do 160 A, jejichž výhodou při použití v řadových odpínačích FH000 (160 A) jsou menší rozměry a nižší náklady. A jako první OEZ nabízí tyto pojistky za přijatelnou cenu. Použití válcových pojistek jsme „dotáhli„ do 125 A (gG), je tedy možné využít všechny velikosti těchto odpínačů „naplno„: velikost 10 až 32 A, velikost 14 až 63 A a nově velikost 22 až 125 A.

Druhým nosným tématem byly náhrady dříve vyráběných přístrojů OEZ. Nejdůležitější z nich jsou tzv. retrofity , tzn. výměna morálně zastaralých jističů bez nutnosti úpravy montážního a připojovacího místa. Pracovníci nového útvaru Servisní služby profesionálně realizují výměny jističů AR, ARV jističi Modeion a Arion. Jističe J2UX si většinou řeší sám uživatel, protože jejich výměna pomocí běžně dodávaných sad je jednoduchá.

Třetím nosným blokem akce byl Vztah jisticích přístrojů a dimenzování vedení a Dimenzování a selektivita pomocí programu Sichr 4. Obsahoval podrobný rozbor dovoleného proudového zatížení vedení, ochrany vedení proti proudovým přetížením a ochrany vedení proti zkratu, vše ve vztahu k jističům nebo pojistkám. Následně jsme tyto výstupy předvedli v programu Sichr 4.

Obr. 7. Obr. 8.

Účastníci využili možnost osobních diskusí v předsálí, u rozsáhlé výstavy sortimentu OEZ. Samozřejmostí bylo získání veškeré dokumentace na místě.

A jaké budou semináře OEZ v roce 2004?

  • rozšíříme je o další místa v severních a západních Čechách,
  • všechny semináře se budou konat v únoru a březnu 2004,
  • zájemce si bude moci vybrat místo (a datum) semináře,
  • místa a data konání zveřejníme v lednu 2004,
  • na přání účastníků budou semináře o hodinu zkráceny.

A jaký bude program? To se dozvíte na www.oez.cz v lednu 2004 nebo v odborných časopisech.

OEZ s. r. o.
Šedivská 339
561 51 Letohrad
tel.: 465 672 190
e-mail: oez@oez.cz