časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 7/2020 vyšlo
tiskem 24. 6. 2020. V elektronické verzi na webu 24. 7. 2020. 

Téma: Kabely, vodiče a kabelová technika

Hlavní článek
Nové technologie trakčního napájení 25 kV/50 Hz (2. část)

Nové měřicí přístroje Fluke pod vánoční stromeček

|

Radek Buřil,
Ahlborn měřicí a regulační technika, spol. s r. o.
 
Jednou z nejdůležitějších předností společnosti Fluke je stálá snaha reagovat na požadavky zákazníků. Od svého založení v roce 1948 byla zaměřena činnost společnosti na vývoj a zdokonalovaní měřicích a kontrolních přístrojů, které jsou v současné době neoddělitelnou součástí úspěšného rozvoje průmyslových podniků a služeb.
 

Digitální multimetr Fluke 233 True-rms

 
Nový digitální multimetr s odnímatelným displejem Fluke 233 True-rms (obr. 1) poskytuje naprostou flexibilitu v neobvyklých situacích při měření. Odnímatelný displej se umístí tak, aby na něj bylo dobře vidět, a multimetr tak, jak to při měření vyhovuje – a již není třeba zápasit s kabely ani s přístrojem, když se jej snaží elektrotechnik dostat na nepřístupná místa. Nyní lze měřit i na těžko dostupných místech, kde jsou stroje a panely fyzicky odděleny od nadproudového spínače nebo odpínače, nebo měřicí přístroj použít v prostorech, kam je uživateli přístup zakázán, např. v čistých provozech nebo v nebezpečných zónách.
 
Představte si, co všechno by se dalo stihnout, kdyby mohl být člověk na dvou místech současně!
 

Tester izolačního odporu Fluke 1555/1550C

 
Tester izolačního odporu Fluke 1555 a přepracovaný model 1550C umožňují digitální testování izolace až do 10 kV, což z nich činí ideální přístroje pro měření širokého rozsahu vysokonapěťových zařízení, jako jsou např. rozváděče, motory, generátory a kabely. Testery izolace Fluke si nyní dokážou poradit s celým rozsahem testovacích napětí specifikovaných
v normě IEEE 43-2000 a mají tříletou záruku spolu s bezpečnostní kategorií CAT IV 600 V, což představuje nejlepší hodnotu
ve své třídě. Díky ukládání naměřených hodnot a počítačovému rozhraní představují modely 1555 a 1550C dokonalé přístroje pro použití v programech preventivní nebo prediktivní údržby, jež jsou určeny k identifikaci potenciálních závad ještě před jejich vznikem.
 

Digitální multimetry Fluke 27 II/28 II

 
Digitální multimetry Fluke 27 II a 28 II představují nový standard pro provoz v nepříznivých podmínkách a zároveň poskytují možnosti a přesnost pro řešení většiny problémů s elektřinou. Oba multimetry jsou konstruovány v kategorii IP67 (vodotěsné a prachotěsné), pro schválení MSHA (v řízení) a mají větší rozsah provozních teplot od –15 do 55 °C (při teplotě –40 °C je lze používat až po dobu 20 min) a odolávající až 95% vlhkosti. Jsou také konstruovány a testovány na odolnost proti pádu z výšky 3 m. Nová řada multimetrů Fluke 20 je sestrojena pro měření v nejnáročnějších podmínkách.
 

Vibrační tester Fluke 810

 
Nový vibrační tester Fluke 810 (obr. 2) pomáhá k eliminaci neplánovaných odstávek výroby, prevenci opakujících se problémů a k stanovení prioritních oprav. Fluke 810 poskytuje zcela nový přístup k vibračnímu testování. Unikátní diagnostická technika pomáhá rychle odhalit mechanické problémy zařízení. Tento přístroj dává možnost být vždy o krok napřed před závadou. Jednoduše řečeno, umožňuje udržovat věci v neustálém chodu.
 

Fluke Scopemeter serie 190

 
Velmi rychlý a výkonný je Fluke Scopemeter serie 190 (obr. 3). Tento přenosný ruční přístroj je vhodný pro aplikace s většími požadavky, které běžně zvládají pouze stolní osciloskopy. S šířkou pásma do 200 MHz, 2,5 gigavzorků za sekundu a s pamětí o hloubce 27 000 bodů pro jeden vstup jsou vhodné pro elektrotechniky, kteří potřebují schopný a velmi výkonný osciloskop v příručním a bateriovém provedení. Plně barevný displej umožňuje snadnější identifikaci jednotlivých průběhů, zvláště když se zobrazuje velká amplituda nebo překrývající se křivky na displeji. Barevné popisky ke křivkám jsou k nim zřetelně směrovány. Jasný a kontrastní displej je vynikající v různých světelných podmínkách. Jsou zaručeny čtyři hodiny provozu z akumulátoru.
 

Termokamera Fluke TiS

 
Společnost Fluke uvedla v těchto dnech na světový trh ruční termokameru Fluke TiS (obr. 4). Nová termokamera s nechlazeným mikrobolometrickým (FPA) senzorem s rozlišením 120 × 120 pixelů doplňuje dosavadní nabídku o přístroj pro měření a zobrazování teplotních polí v méně náročných aplikacích. Robustní širokoúhlá termokamera Fluke TiS je optimalizovaná pro diagnostiku stavebních konstrukcí a je vybavena plnobarevným displejem LCD a má zvýšenou teplotní citlivost ≤0,1 °C (100 mK).
 
Fluke TiS je ve své kategorii špičkovým a cenově nejdostupnějším přístrojem vyhovujícím navrhovaným normám RESNET pro infračervená zařízení. Jde o jedinou termokameru v této třídě, která umožňuje ruční ostření. Oceňované provedení s třemi ovládacími tlačítky usnadňuje intuitivní obsluhu a navigaci v přehledném menu. Termokamera je ideální nástroj pro monitorování teplotních polí stavebních konstrukcí a procesů. Technické parametry a velmi příznivá cena předurčují tento přístroj k častému používání v širokém rozsahu stavebních diagnostik. Spolehlivost, provozní odolnost a snadné ovládání ocení pracovníci stavebního dozoru, technici HVAC, energetičtí auditoři, izolatéři, instalatéři, elektrikáři, projektanti,
konstruktéři a mnozí další.
 
Další informace na: http://www.fluke.cz
 
Obr. 1. Fluke 233 True-rms
Obr. 2. Vibrační tester Fluke 810
Obr. 3. Fluke Scopemeter řady 190
Obr. 4. Termokamera Fluke TiS