časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Napájení elektrických vozidel – ochrana nabíjecích stanic od ETI

ETI Elektroelement, s. r. o. | www.etielektroelement.cz

Napájení elektrických vozidel – ochrana nabíjecích stanic od ETIElektromobilita je nedílnou součástí dnešní doby. S tím je napřímo spojené rozšiřování infrastruktury ve formě nabíjecích stanic pro elektromobily. Na tyto stanice jsou však kladeny jisté nároky a požadavky příslušných norem, konkrétně ČSN 33 2000-7-722 (IEC 60364-7-722).

Tato norma udává, že každé připojovací místo se zásuvkou či konektorem pro vozidla podle souboru IEC 62196 musí být opatřena proudovým chráničem typu B, nebo chráničem typu A ve spojení se zařízením pro detekci stejnosměrného únikového proudu.

Jelikož nejsou chrániče typu B kvůli jejich technologii cenově nejpřívětivější, je možné namísto nich použít zmíněné chrániče typu A s doplňující detekcí stejnosměrného proudu. Co se týče klasických parametrů chrániče, musí chránič splňovat jmenovitý unikající proud nepřesahující 30 mA.

Společnost ETI má pro tyto účely v nabídce proudové chrániče s názvem EFI eV určené přímo pro tyto účely. Jedná se o chrániče typu A s detekcí hladkého stejnosměrného proudu nad 6 mA, čímž splňují požadavky výše zmíněné normy a je možné je použít pro ochranu v nabíjecích stanicích.


ETI Elektroelement, s. r. o., Paceřická 2773/1, 193 00 Praha – Horní Počernice
tel.: +420 226 203 490, e-mail: info@etielektroelement.cz, www.etielektroelement.cz