časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 11/2020 vyšlo
tiskem 11. 11. 2020. V elektronické verzi na webu 2. 12. 2020. 

Téma: Elektrické rozváděče a rozváděčová technika

Inovace, technologie, projekty
Nový energetický zákon: příležitost pro energetická společenství
Datová centra – představení třetí
REMA od října plošně navyšuje finanční příspěvek na zajištění zpětného odběru elektrozařízení

Nabíjecí stanice pro elektromobily zadarmo? Proč ne?

Ing. Silvester Buček | ejoin CZ s.r.o. | www.ejoin.cz

Společnost ejoin, s. r. o. je součástí mezinárodního konsorcia věnujícího se energetice a obnovitelným zdrojům energie již od roku 2010. Firma má výrobní podnik ve Slovenské republice. Vlastní a provozuje obnovitelné zdroje energie s celkovou kapacitou 20 MW. Její doménou jsou fotovoltaické elektrárny, zabývá se také bateriovými úložišti elektrické energie. Od roku 2017 se věnuje elektromobilitě – především nabíjecím stanicím. Nabíjecí stanice firma ejoin sama vyvíjí a vyrábí, a tak dokáže flexibilně reagovat na jakýkoliv požadavek klienta a na stále se měnící požadavky trhu. Společnost ejoin vstupuje na český trh s mnoha ambicemi. Její výkonný ředitel Ing. Silvester Buček časopisu ELEKTRO sdělil podrobnosti a aktivitách firmy v ČR.

S jakým produktem přicházíte na český trh? 
Naším nosným produktem je kompletní sortiment technicky vyspělých nabíjecích stanic pro elektromobily. Novinkou jsou např. také nabíjecí stanice pro elektrokola a elektrokoloběžky. V krátké době také představíme parkovací přístřešek vybavený solárními články, které ve spolupráci s našim bateriovým úložištěm a naší nabíječkou zabezpečí co nejekonomičtější provoz elektromobilu.

Jak vidíte Vaši pozici na trhu a jaký je Váš cíl? 
Po důkladné přípravě jsme s instalací nabíjecích stanic začali v loňském roce a díky přednostem našich produktů se nám daří rychle dobíhat startovní pole konkurence. Naším cílem je postupně oslovit trh v celé EU, ale i jinde. Těsně před pandemií COVID 19 se nám např. podařilo úspěšně se zúčastnit veletrhu v Dubaji.

Pokud jde o český trh, zúčastňujeme se tendrů, oslovujeme města a obce, obchodní centra, sítě čerpacích stanic, hotelů apod.


Nabíjecí stanice z produkce ejoin a) nástěnná 22 kW, typ Wallbox, b) sloupek, c) s informačním displejem, d) nástěnná s dvěma nabíjecími místy, e) DC rychlonabíjecí stanice 60/120kW 

V čem jsou přednosti Vaší nabíjecí stanice ve srovnání s produkty jiných výrobců?

Kromě ceny a kvality se orientujeme hlavně na pohodlí uživatele a korektnost vůči provozovateli. Například čtečkou čárových kódů integrovanou v nabíjecí stanici přispíváme k řešení obsazenosti stanic u supermarketů. Lidé, kteří je budou chtít zadarmo využívat, musejí prokázat, že jsou zákazníci daného obchodu – naskenovat čárový kód z účtenky nebo klubové karty. Rozhodnutí o formě služeb a konfiguraci je samozřejmě na vůli toho kterého obchodního řetězce. Jsme pravděpodobně také první, kdo vybavil nabíjecí stanice čtečkou registračních značek automobilů (SPZ). Umožňujeme tak uživatelům registrovaným v našem systému nabíjet bez používání registračních karet apod. Prostě přistavíte automobil, nabíjecí stanice přečte vaši registrační značku a pro jistotu, abychom zabránili možnému zneužití, také porovná typ vozidla a jeho barvu. Stačí jen připojit kabel a nabíjet. Naše stanice mohou sloužit také jako informačně-reklamní panely, mohou být doplněny o zásuvky pro nabíjení elektrokol apod.

Kam směřují další plány Vaší společnosti v oblasti elektromobility?

Náš vývojový tým velmi intenzivně pracuje na dalších inovacích. Před několika měsíci jsme například uvedli na trh novinku – spirálové kabely použitelné ke všem našim nabíjecím stanicím. Zdánlivá maličkost, ale kdo si už vyzkoušel manipulaci se tlustými kabely nabíječek, ten tuto drobnost ocení.

Jelikož v České republice a ve Slovenské republice budujeme také síť vlastních nabíjecích stanic, nabízíme možnost nainstalovat u zájemce naši nabíječku bezplatně. Nabídka je vhodná pro obchodní centra, hotely, rekreační zařízení, prodejce automobilů, golfová hřiště a sportovní centra, firmy, města a další.

Stačí, když nám zájemce poskytne vhodné parkovací místo a možnost připojení k distribuční síti.

S cílem pokrýt rostoucí potřebu instalace a servisu nabíjecích stanic trvale hledáme partnery nejen pro tuto, ale i pro obchodní spolupráci v jednotlivých regionech České republiky.

Více o firmě a jejím sortimentu najdete na www.ejoin.cz.  Bližší informace je možné získat např. prostřednictvím e-mailu bucek@ejoin.eu.