Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 7/2018 vyšlo
tiskem 27. 6. 2018. V elektronické verzi na webu od 27. 7. 2018. 

Téma: Kabely, vodiče, kabelová technika; Nářadí, nástroje a zařízení pro práci s kabely

Hlavní článek
Parametrizace obvodových modelů lithiových akumulátorů pro elektromobilitu
Smart Cities (3. část – 1. díl)

Aktuality

Energetici v Dukovanech spustili čtvrtý blok, elektřinu vyrábí všechny bloky V Jaderné elektrárně Dukovany energetici spustili čtvrtý výrobní blok. Ukončili tak…

Nejlepší studenti 2018 nalezeni Do finálového kola 8. ročníku soutěže Nejlepší student, které se konalo 20. června 2018 v…

Výběrové řízení na dodavatele pro krytí ztrát pokračuje pátým aukčním kolem Páté aukční kolo výběrového řízení na dodavatele elektřiny pro krytí ztrát v přenosové…

Sympozium o fyzice plazmatu – trendy jaderné fúze i aplikace netermálního plazmatu v medicíně Fakulta elektrotechnická Českého vysokého učení technického v Praze pořádá ve spolupráci…

Novinky z oblasti elektrotechniky, energetiky a elektroniky predstavil veľtrh ELO SYS 2018 24. ročník medzinárodného veľtrhu ELO SYS sa konal v termíne 22. až 25. mája 2018 na…

Chcete zlepšit výkon průmyslové sítě a digitalizovat vaši výrobu? Přihlaste se na odborný seminář společnosti Siemens na téma Řešení z oblasti průmyslové…

Více aktualit

Moderní a spolehlivé zdroje energie pro průmysl, obec i dům na MSV

51. mezinárodní strojírenský veletrh – Výstaviště Brno – 14. až 18. 9. 2009
 

Subdodávky, energetické strojírenství a prvky distribuce energie

 
MSV 2009 letošním zaměřením „Moderní zdroje energie pro průmysl, obec i dům“ otevírá nové téma energetiky. Představuje tak příležitost pro firmy zabývajícími se energetickým strojírenstvím, dodávajícími systémy pro distribuci energie a zajišťujícími příslušné subdodávky.
 
Tento nový projekt zahrnuje klasickou i jadernou energetiku, včetně teplárenství, plynárenství, kogenerace, rekuperace, přenosové infrastruktury a obnovitelné zdroje energie (biomasa, bioplyn, energie slunce, větru, vody, tepelná čerpadla).
 

Vystavovat je třeba i v době krize

 
Zkušenosti zahraničních firem z minulých ekonomických krizí ukazují, že rezignovat na marketingové aktivity – zejména na účast na kvalitních výstavách a veletrzích – znamená vytratit se z povědomí klientů a přiznat porážku.
 
Dobře to dokumentoval letošní dubnový veletrh v Hannoveru (SRN) a i další významné průmyslové veletrhy pořádané v posledním období, kde se krize neprojevila ani na zájmu návštěvníků, ani v počtu vystavovatelů.
 

Slovensko – partnerská země MSV 2009

 
Ani po rozpadu ČSFR neztratil MSV nic z charakteru česko-slovenské akce. Slovenská republika patří dlouhodobě na druhé místo v počtu vystavovatelů ze zahraničí a z hlediska zájmu zahraničních návštěvníků je na tom bezkonkurenčně nejlépe. Po úspěchu loňského programu Německo – partner veletrhu (German Days 2008) se bude letos prezentovat jako partnerská země právě Slovenská republika.
 

Zlatá medaile MSV 2009 s novou koncepcí

 
Nová koncepce soutěže se přizpůsobuje podmínkám globální ekonomiky, v níž zásadní roli hrají inovace a kdy využívá moderních metod objektivizace hodnocení.
 
Soutěž vyhlašují a ocenění udělují Svaz průmyslu a dopravy ČR spolu s Vysokým učením technickým v Brně, společnost Veletrhy Brno zůstává organizátorem. Počet ocenění se snižuje a roste jejich prestiž. Vystavovatelé mohou přihlásit svůj inovativní exponát bez přihlašovacího poplatku.
 
Soutěžní kategorie již nevycházejí z oborové struktury veletrhu – první Zlatou medaili získá inovační exponát, který je výsledkem spolupráce firem s tuzemskými výzkumnými organizacemi. Druhá Zlatá medaile je určena pro energeticky efektivní inovační exponát a třetí pro inovační komerční produkty bez dalšího omezení. Navíc může být udělena i čtvrtá Zlatá medaile, a to jako ocenění celoživotní tvůrčí technické práce a dosažených inovačních činů významné žijící osobnosti z České republiky.
 
Nová kritéria hodnocení akcentují funkční přínosy inovací: novost, míra invence, řád inovace, odlišnost hlavní funkce a odlišnost doplňkových funkcí od konkurenčních srovnatelných výrobků.
 
Zlaté medaile MSV 2009 budou vyhlášeny a předány již první den veletrhu 14. 9. 2009 v rámci Sněmu Svazu průmyslu a dopravy v Rotundě pavilonu A.
 

Veletrh Transport a Logistika s programem Benefit 2009

 
Vzhledem k zastaralosti vlaků v ČR směřují nové investiční zdroje zejména do nákupu a modernizace kolejových vozidel. Tento trend se projeví také na 6. mezinárodním veletrhu Transport a Logistika 2009, kde bude letos oblast železniční dopravy velmi reprezentativně zastoupena atraktivními exponáty.
 
Spolu s veletrhem Transport a Logistika se představí i program Benefit 2009, který umožnil firmám snížit náklady na účast: snížení záloh při podání přihlášky, slevy patrových expozic, levnější technické přívody, spediční služby i reklama v areálu nebo firemní pozvánky a parkování pro vystavovatele zdarma – to jsou jen některé z bonusů, které Veletrhy Brno letos nabídly. Firmám, které se veletrhů MSV nebo Transport a Logistika účastní letos poprvé, byl navíc k dispozici tzv. startovací balíček v rozsahu 9 až 16 m2 s výraznou finanční slevou.
 
Další výhodou pro účastníky letošního ročníku veletrhů je WiFi připojení zdarma a možnost bezplatného parkování na mimoareálových parkovištích nebo v hale Expoparking; oba tyto bonusy jsou omezeny pouze kapacitou.
 

Nový pavilon P

 
Na brněnském výstavišti byl v červnu slavnostně otevřen nový pavilon P, největší a nejmodernější výstavní hala v regionu střední Evropy. Pro pořadatele to znamená možnost využití výstavní plochy k větší konsolidaci oborů a k jejich většímu soustředění, takže veletrh získá na přehlednosti. Pro vystavovatele znamená nový pavilon další benefit: proti minulým ročníkům měli daleko větší možnost výběru výstavní plochy.
 

Výběr z doprovodného programu MSV

stav k 31. 8. 2009, bližší informace na www.bvv.cz/msv
 

16. 9. 2009 – středa

8.00 – 16.00 hod.
Celostátní setkání elektrotechniků v Brně – 1. den
Odborný seminář
 
9.30 – 13.00 hod.
Energetická náročnost a ekologičnost při výrobě a provozu obráběcích a tvářecích strojů
Diskusní fórum MSV
 

17. 9. 2009 – čtvrtek

8.00 – 16.00 hod.
Celostátní setkání elektrotechniků v Brně – 2. den
Odborný seminář
 
10.00 – 17.00 hod.
Slovensko – partnerská země MSV 2009
Kooperační setkání firem z oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu
 
Veletrhy Brno, a. s.
Výstaviště 1, 647 00 Brno
tel.: +420 541 152 926
fax: +420 541 153 044
e-mail: msv@bvv.cz
 
(redakce Elektro – mediální partner veletrhu MSV Brno, zpracováno podle podkladů Veletrhy Brno a. s.)
 
Obr. 1. 51. mezinárodní strojírenský veletrh na Výstavišti v Brně otevírá letos nové téma energetiky „Zdroje energie pro průmysl, obec i dům“
Obr. 2. Brněnské Výstaviště (projektový záměr v roce 1923, postaveno v roce 1928) vždy znamenalo nadčasovou a funkční architekturu (vyhlídková věž v kompozici pavilonu G) ...
Obr. 3. ... nebo přináší do oboru výstavnictví nové architektonické prvky (průzor v pochodu pavilonu G)
Obr. 4. Nový pavilon P s výstavní plochou 10 500 m2byl slavnostně otevřen letos v červnu veletrhem Autosalon 2009