časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Lidé a ELEKTRO

|

číslo 3/2005

Ing. Vincent Csirik – Oddělení elektrotechniky, Český normalizační institut

V jakém znamení jste narozen?
Jsem narozen ve znamení Ryb, ale to ještě neznamená, že miluji výhradně moře vody. Nejvíc mě oslovuje les a jeho krásy.

Je nějaký jiný obor než elektrotechnika, ke kterému máte bližší vztah?
Těch oborů je celá řada, ale kutilství je můj opravdový „kůň„. A chalupa mi umožňuje mé zájmy realizovat. Mimo to jsem vášnivým pěstitelem rajčat. Představte si, že jsem svého času míval až dvacet druhů!

Obr. 1.

Jste znám jako „veselá kopa„ a vypravěč s neuvěřitelnou zásobou vtipů.
Různé legrace a vtipy miluji již od útlého dětství. Dostal jsem je do vínku od svého otce a kromě zábavy jsem jimi tříbil i svoji paměť. Vtipy jsou pro mne prostě kořením života.

Prý umíte maďarsky?
To máte pravdu, narodil jsem se na Slovensku a maďarština je moje mateřština.

Není ta normotvorná činnost vlastně hrozná nuda?
Já jsem naštěstí brzy pochopil tajemství norem – normotvorná činnost nejsou jenom normy, ale i mezilidské vztahy, hledání konsensu. Mají řád, logiku a je v nich ukryt notný kus lidského snažení. Proto se normy staly mým osudem, ale i dobrým pomocníkem.

Co konkrétně nebo jakou literaturu právě čtete?
Čtu knihy různých žánrů, ale nejraději humorné. A například knihu Jaroslava Žáka Kámen mudrců čtu s chutí již poněkolikáté.

Hrajete na nějaký hudební nástroj?
Bohužel ne. Ještě jako „školou povinný„ jsem rád hrál divadlo, recitoval a zpíval. Hrál jsem i na kytaru, ale když jsem začal tancovat v souboru lidových tanců, na kytaru jsem již neměl čas.

Kterému sportu fandíte?
Jednoznačně stolnímu tenisu! Byl jsem vždy přímo posedlý vytvářením družstev stolního tenisu. Nejprve v ČKD, potom v Československé televizi a nyní, v ČNI, máme družstvo mužů stolního tenisu, které hraje v soutěži PRST (Pražský rekreační stolní tenis).

(jk)