Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 7/2018 vyšlo
tiskem 27. 6. 2018. V elektronické verzi na webu od 27. 7. 2018. 

Téma: Kabely, vodiče, kabelová technika; Nářadí, nástroje a zařízení pro práci s kabely

Hlavní článek
Parametrizace obvodových modelů lithiových akumulátorů pro elektromobilitu
Smart Cities (3. část – 1. díl)

Aktuality

Energetici v Dukovanech spustili čtvrtý blok, elektřinu vyrábí všechny bloky V Jaderné elektrárně Dukovany energetici spustili čtvrtý výrobní blok. Ukončili tak…

Nejlepší studenti 2018 nalezeni Do finálového kola 8. ročníku soutěže Nejlepší student, které se konalo 20. června 2018 v…

Výběrové řízení na dodavatele pro krytí ztrát pokračuje pátým aukčním kolem Páté aukční kolo výběrového řízení na dodavatele elektřiny pro krytí ztrát v přenosové…

Sympozium o fyzice plazmatu – trendy jaderné fúze i aplikace netermálního plazmatu v medicíně Fakulta elektrotechnická Českého vysokého učení technického v Praze pořádá ve spolupráci…

Novinky z oblasti elektrotechniky, energetiky a elektroniky predstavil veľtrh ELO SYS 2018 24. ročník medzinárodného veľtrhu ELO SYS sa konal v termíne 22. až 25. mája 2018 na…

Chcete zlepšit výkon průmyslové sítě a digitalizovat vaši výrobu? Přihlaste se na odborný seminář společnosti Siemens na téma Řešení z oblasti průmyslové…

Více aktualit

Lidé a ELEKTRO

číslo 3/2005

Ing. Vincent Csirik – Oddělení elektrotechniky, Český normalizační institut

V jakém znamení jste narozen?
Jsem narozen ve znamení Ryb, ale to ještě neznamená, že miluji výhradně moře vody. Nejvíc mě oslovuje les a jeho krásy.

Je nějaký jiný obor než elektrotechnika, ke kterému máte bližší vztah?
Těch oborů je celá řada, ale kutilství je můj opravdový „kůň„. A chalupa mi umožňuje mé zájmy realizovat. Mimo to jsem vášnivým pěstitelem rajčat. Představte si, že jsem svého času míval až dvacet druhů!

Obr. 1.

Jste znám jako „veselá kopa„ a vypravěč s neuvěřitelnou zásobou vtipů.
Různé legrace a vtipy miluji již od útlého dětství. Dostal jsem je do vínku od svého otce a kromě zábavy jsem jimi tříbil i svoji paměť. Vtipy jsou pro mne prostě kořením života.

Prý umíte maďarsky?
To máte pravdu, narodil jsem se na Slovensku a maďarština je moje mateřština.

Není ta normotvorná činnost vlastně hrozná nuda?
Já jsem naštěstí brzy pochopil tajemství norem – normotvorná činnost nejsou jenom normy, ale i mezilidské vztahy, hledání konsensu. Mají řád, logiku a je v nich ukryt notný kus lidského snažení. Proto se normy staly mým osudem, ale i dobrým pomocníkem.

Co konkrétně nebo jakou literaturu právě čtete?
Čtu knihy různých žánrů, ale nejraději humorné. A například knihu Jaroslava Žáka Kámen mudrců čtu s chutí již poněkolikáté.

Hrajete na nějaký hudební nástroj?
Bohužel ne. Ještě jako „školou povinný„ jsem rád hrál divadlo, recitoval a zpíval. Hrál jsem i na kytaru, ale když jsem začal tancovat v souboru lidových tanců, na kytaru jsem již neměl čas.

Kterému sportu fandíte?
Jednoznačně stolnímu tenisu! Byl jsem vždy přímo posedlý vytvářením družstev stolního tenisu. Nejprve v ČKD, potom v Československé televizi a nyní, v ČNI, máme družstvo mužů stolního tenisu, které hraje v soutěži PRST (Pražský rekreační stolní tenis).

(jk)