časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Lidé a ELEKTRO

|

číslo 4/2005

Miroslav Minařík
kolega ve světě odborných médií, duchovní otec portálu Elektrika.cz

Jaká je tvoje původní kvalifikace?
Moje úplně první kvalifikace je stejná jako kvalifikace Karla Gotta, tedy elektrikář. Ovšem stejně jako on tvrdím, že dnes jsou na elektrotechniku jiní odborníci.

Je nějaký jiný obor než elektrotechnika, ke kterému máš bližší vztah?
Žurnalistika. To je taková legální výzvědná činnost.

Obr. 1.

Virtuální svět informací tě vždy přitahoval nebo k němu vedla nějaká jiná cesta?
Těch cest bylo mnoho. Ovšem my se zabýváme skutečnou realitou, pouze k předání informace používáme elektronickou cestu. Lidé si často toto spojení vysvětlují jako virtuální svět.

Myslíš, že lidé jsou ovlivněni virtuální realitou, nebo že oni ovlivňují ji?
Samozřejmě je to oboustranné. Bohužel spojení s virtuální realitou vyžaduje mnohá přizpůsobení v myšlení člověka, která není vždy jednoduché přijmout.

Myslíš, že internet vytlačí jiná média? A co konkrétně Elektrika.cz?
Ne, to nemyslím, i když …u nás prozatím díky internetu odešel na věčnost přístroj zvaný fax. Patrně jej budou následovat pevné telefonní linky, ale zatím je internet stále ještě prostředek k výletům „za hranice všedních dnů“. A co Elektriky týká, nech se překvapit!

Čteš také „papírové„ noviny a co konkrétně nebo jakou literaturu právě čteš?
Televizi nesleduji, papírové noviny zásadně nečtu! Poslouchám Radiožurnál a ležím výhradně v papírových knihách. Teď dočítám životopis Sigmunda Freuda.

Jsi znám svým určitým filozofickým pohledem na svět. Máš nějaké své motto?
„Všechno je vždy jinak„, … tedy alespoň jinak, než se zprvu domníváme.

Co je klíčové pro úspěch novin na Internetu?
Na to není jednoduchá odpověď. Je to celý soubor vlastností týmu lidí oddaných věci.

Kterou z rubrik „Elektriky„ máš ty osobně nejraději a proč?
Nejraději mám diskuse. Tam se spojuje žurnalistika s elektrotechnikou, tam se já sám dozvídám nové věci.

(jk)