časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Lidé a ELEKTRO

|

číslo 6/2005

Ted W. Campbell, generální ředitel Schneider Electric CZ

Jste původem Američan, ale umíte velmi dobře česky. Za jak dlouho jste se to naučil?

Žiji v České republice již téměř čtyři roky a je pro mě důležité komunikovat s lidmi v jejich řeči. Děkuji za vaši pochvalu, svou znalost češtiny však považuji za základní. Proto se i nadále denně učím, abych se domluvil se zákazníky, zaměstnanci a v běžném životě vůbec.
Prvních šest měsíců pro mě bylo velmi, velmi obtížných, dalších dvanáct měsíců obtížných, po dvou a půl letech to bylo stále náročné … a je to náročné dosud.

Obr. 1.

Vztahují se Vaše kořeny k některé z evropských zemí?

Nikdy jsem nepátral po svých rodinných kořenech, ale příjmení Campbell napovídá, že moje rodina zřejmě pocházela ze Skotska.

Je nějaký jiný obor než elektrotechnika, ke kterému máte bližší vztah?

Velmi mě zajímá domácí kutilství - různá vylepšení v domácnosti, opravy, ale i zahradničení apod. Také mě baví pomáhat v této oblasti jiným. Kromě toho vlastním řadu nástrojů pro práci se dřevem, se kterými se pouštím do různých věcí. Škoda, ty jsem si s sebou do Evropy nepřivezl.

Co konkrétně nebo jakou literaturu právě čtete?

Mám rád beletrii a nyní čtu knihy „inteligentních překvapení“ od Johna Grishama. Kupříkladu Advokát chudých či Případ Pelikán.

Hrajete na nějaký hudební nástroj?

Na žádný hudební nástroj jsem se nenaučil, ale jsem velmi vnímavým posluchačem hudby mnoha žánrů.

Ke kterému sportu máte nejbližší vztah?

Baví mě běhat, hrát golf a lyžovat, jezdím na vodních lyžích, rybařím a chodím na výlety. Řadu dalších sportů rád sleduji jako divák, například fotbal, americký fotbal, baseball, hokej apod.

(jk)