časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Lidé a ELEKTRO

|

číslo 3/2006

doc. Ing. Jiří Lettl, CSc.
předseda redakční rady ELEKTRO
ČVUT Praha, Fakulta elektrotechnická, Katedra elektrických pohonů a trakce

V jakém znamení jste narozen? Myslíte, že něco z Vašeho znamení platí pro činnost, kterou děláte?
Jsem narozen ve znamení Raka a podle čínské astrologie, které jsem nakloněn více, v roce Draka - jak vidíte, rozdíl pouze v jednom písmenku.

Obr. 1.

Řada předností Raka – schopnost prosadit se a vypracovat se vzhůru, smysl pro tradice …, i řada předností Draka – optimismus, otevřenost i velkorysost, a další, se v mém profesním působení jistě projevily. Někdy působily v můj prospěch, jindy v můj neprospěch.

Myslíte si, že názor: „Docent na ČVUT není dostatečně spojen se současnou praxí„ je správný ? Jaká je například Vaše přímá manažerská zkušenost?
Osobně si myslím, že každý vysokoškolský učitel by měl praxí projít. Já sám jsem po ukončení Elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze pracoval na řadě projektů jako vědecký pracovník ČSAV. Po roce 1989 jsem zastával řadu vedoucích manažerských funkcí u zahraničních i tuzemských firem. Na ČVUT v Praze jsem přešel v roce 2002 a své předchozí zkušenosti považuji za velmi cenné.

Je nějaký jiný obor než elektrotechnika, ke kterému máte bližší vztah?
Velmi mě zaujal obor Teorie marketingu. Některými jeho zásadami se nadále úspěšně řídím v praktickém i osobním životě.

Jaký je Váš vztah k umění a hudbě, jakou literaturu čtete?
Nejblíže mám k výtvarnému umění a k architektuře, ale rád navštěvuji i koncerty, divadla i kino. Přestože pocházím z hudební rodiny, hrát umím pouze na kytaru. Z četby mám nejraději literaturu faktu.

Ke kterému sportu máte blízký vztah?
V mládí jsem se věnoval závodně atletice a košíkové. Velice rád lyžuji, jezdím na silničním i terénním kole, sjíždím naše vodní toky, plavu dlouhé trati, pěstuji horskou turistiku. Obecně mám rád jakýkoliv pohyb v přírodě, kterou jako Rak i Drak velmi miluji.

Které lidské vlastnosti nejvíce oceňujete?
Upřímnost, spolehlivost, cílevědomost, vstřícnost, pochopení a pomoc.

Máte nějaké motto?
Mé motto zní: „Žij a nech žít !„ a hodně souvisí s typickou vlastností lidí v Česku, kterou je závist.

(jk)