Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 3/2017 vyšlo
tiskem 15. 3. 2017. V elektronické verzi na webu bude ihned. 

Téma: Amper 2017 – 25. mezinárodní elektrotechnický veletrh

Hlavní článek
Problémy elektromobility

Aktuality

Současné možnosti elektromobility představí AMPER Motion 2017 Největší přehlídka elektromobility v ČR proběhne 21.- 24. 3. na brněnském výstavišti a…

Startuje 9. ročník největší tuzemské ekologické soutěže Odstartoval již 9. ročník největší tuzemské ekologické soutěže E.ON Energy Globe.…

V distribuční soustavě (DS) ČEZ Distribuce, a. s. je vyhlášen kalamitní stav Od 9 h dne 24.2.2017 je vyhlášen kalamitní stav v Karlovarském kraji - okres Karlovy Vary…

Veletrh Věda Výzkum Inovace 2017 zahájí místopředseda vlády Pavel Bělobrádek Letošní ročník Veletrhu Věda Výzkum Inovace zahájí na brněnském výstavišti 28. února 2017…

Chytré lampy PRE potvrdily zhoršenou smogovou situaci v Praze Chytré lampy PRE potvrdily v rámci svého pilotního provozu, že v Holešovicích a…

Jak se bydlí v pasivních domech, řeknou jejich majitelé na veletrhu FOR PASIV Další ročník veletrhu FOR PASIV, který je zaměřený na projektování a výstavbu…

Více aktualit

Lidé a ELEKTRO

číslo 7/2006

PhDr. Karel Havlíček – obchodní ředitel FCC Public

Mezi kolegy jste znám jako „lékař filozofie„. Jaká je tedy Vaše původní profese?

Po studiu jsem nastoupil jako fotoreportér do agentury ČTK – z tohoto postu byl jen krůček k redaktořině. Sedmadvacet let nádherného novinářského života jsem začátkem 90. let vystřídal životem vydavatelským. A zkušenosti z novinařiny jsou zde k nezaplacení.

Obr. 1.

Myslíte, že Vaše znamení nějak promlouvá do Vašeho povolání?

Komunikativnost a schopnost empatie jsou ty nejmarkantnější vlastnosti mého znamení – Vodnáře. A právě ty jsou potřebné pro práci jak novináře, tak vydavatele – vždyť celou moji pracovní dobu prolínají kontakty s lidmi!

Jakou literaturu právě čtete?

Dočítám Cusslerovu Trojskou Odysseu, která je ukázkou toho, jak hlad po finanční moci hýbe i Golfským proudem. Rozhodně jako tituly za povšimnutí bych z poslední doby označil Follettovy Pilíře země o stavbách gotických chrámů, Starlingovu Vodku o privatizaci v Rusku či Měděného jezdce autorky Simourové líčící obléhání Leningradu očima amerického emigranta.

Hrajete na nějaký hudební nástroj?

Už jako dítě školou povinné jsem „chodil do houslí“, pak do klavíru a do trumpety. Jako studenti jsme hráli dixieland, dnes při našich vysokoškolských zpívánkách obsluhuji kontrabas. A hudba pronásleduje i další generaci – syn Karzi je v kapele Southpaw, syn Max v kapele Trip Fontaine.

Který sport je Vám nejbližší?

Nebudu jmenovat „nosné“ sporty současných manažerů (i když golf je hezký), neboť mojí celoživotní disciplínou je střelba – od holubů z dorosteneckého věku po parkúr v současnosti. Někteří mi tento sport závidí – jsou to hlavně ti, kteří tvrdí, že jsem byl viděn, jak na terč špendlím portrétní fotografie.

Které lidských vlastností si ceníte?

Dobrých. Volně přeloženo: Všech, které vedou k úspěchu, po němž se v klidu můžu podívat do zrcadla.

Máte nějaké motto?

Chamfortovo rčení, že na světě jsou tři druhy přátel: Ti, kteří mě mají rádi, ti, kterým jsem lhostejný, a ti, kteří mě nenávidí, se snažím neustále redukovat pouze na první dva druhy. Daří se mi střídavě. A ještě jedno rčení téhož pána: Nejztracenější den našeho života je ten, kdy jsme se nezasmáli. A tak „Smějte se se mnou!„

(jk)