časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Lidé a Elektro

|

Ing. Jiří Rousek – ředitel obchodní skupiny 1 (MSV), Veletrhy Brno a. s.

V jakém znamení jste narozen. Myslíte, že nějakým způsobem ovlivnilo váš život?
Narodil jsem se ve znamení berana, ale jeho některé typické vlastnosti jako tvrdohlavost nebo impulsivnost, myslím si, nemám. Jít hlavou proti zdi mně rozhodně vlastní není. Na druhé straně jsem docela činorodý, snad i rozhodný, svým způsobem netrpělivý, a to zase beranovi odpovídá. Je to asi mnohem složitější.

Je vedle ekonomiky ještě nějaký jiný obor nebo oblast zájmu, ke kterým máte bližší vztah?
Mám dost blízký vztah k historii a umění. Zajímá mě literatura, hudba, divadlo, film.

Pořád ale bojuji o čas, takže nikdy nestihnu tolik, kolik bych chtěl. Ty nejzajímavější kulturní zážitky se snažím nepromeškat.

Co konkrétně nebo jakou literaturu právě čtete?
Nejčastěji čtu beletrii, mám rád romány, hlavně historické. Právě jsem dočetl román norského autora Larse Christensena Poloviční bratr. Můžu jen doporučit.

Hrajete na nějaký hudební nástroj?
V mládí jsem hrál na kytaru, ale teď se k tomu už vůbec nedostanu. Asi jsem to i zapomněl, což je samozřejmě škoda.

Ke kterému sportu máte nejbližší vztah?
Sportu se věnuji celý život. Nejblíže mám asi k lyžování a tenisu, ty mně přinášejí největší radost. V poslední době jsem přišel na chuť rybaření, je to skvělá zábava a relaxace. Občas zajdu na squash, do posilovny, do bazénu nebo někam vyrazím na kole, v tomto směru jsem dost aktivní. Sport je pro mě takový antistresor.

Které lidské vlastnosti nejvíce oceňujete?
Hodně si cením slušnosti, poctivosti, spolehlivosti, ale také třeba smyslu pro humor.

(jk)

Celý příspěvek lze ve formátu PDF stáhnout zde