časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Libor Kubica – spolumajitel firmy a ředitel nakladatelství BEN – technická literatura

|

Přisuzoval jste někdy význam znamení, ve kterém jste narozen?
Nikdy jsem tomu nedával nadměrný význam. I když mnoho lidí si dává do souvislostí, že znamení Lev = typ člověka pro vedení firmy. A věřím-li na něco, pak snad pouze na vesmír.
 
Je vedle elektrotechniky nějaký jiný obor, kterému se věnujete?
Věnuji se slaboproudé elektronice, počítačům a internetu, zvláště pak laborování s vyhledávači. A doposud stále „bastlím“, tj. stavím různá elektronická zařízení.
 
Jakou hudbu máte rád?
Rád si poslechnu Vivaldiho, stejně jako Queen, Black Sabbath nebo Led Zeppelin. Ale co se hraní na nějaký nástroj týče, jsem hudební antitalent.
 
Co právě čtete. Jakou literaturu máte rád? Oblíbený literární žánr, autor?
Rád čtu o psychologii. Teď mám však rozečtenou knihu o Nikolu Teslovi.
 
Co sport, fandíte zvlášť některému?
Kolo! Každý den do práce i z práce.
 
Oblíbený citát?
Mám dva takové:
Vysoká životní úroveň spočívá v tom, že vydáváme peníze, které ještě nemáme, za věci, které nepotřebujeme, abychom imponovali lidem, které nesnášíme. (Orson Welles)
Chcete-li získat to, co jste dosud neměli, budete muset začít dělat věci, které jste dosud nedělali. (Robert T. Kiyosaki)
 
Co bylo Vaše dosavadní nejtěžší rozhodnutí?
Ve svých 33 letech jsem se rozhodl zcela změnit život. Za ten bez prášků, bez alkoholu, bez nemocí.
 
Co považujete za svůj největší profesionální úspěch?
 
Řídíte se nějakým životním krédem?
Naplňuji přísloví: „S poctivostí nejdál dojdeš.“ Věřím, že „dobro“ zvítězí v konečném důsledku vždy nad „zlem“, i když to tak na první pohled někdy nevypadá.
 
Podobají se Vám v něčem Vaše děti?
Jsou to identické kopie nás obou, např. syn je u počítače dlouho do noci. Jednou jsem ho z humoru představil jako svého bratra.
(jk)