časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 11/2020 vyšlo
tiskem 11. 11. 2020. V elektronické verzi na webu 2. 12. 2020. 

Téma: Elektrické rozváděče a rozváděčová technika

Inovace, technologie, projekty
Nový energetický zákon: příležitost pro energetická společenství
Datová centra – představení třetí
REMA od října plošně navyšuje finanční příspěvek na zajištění zpětného odběru elektrozařízení

Kombinované přístroje RCBO 5SV1 v nabídce Conrad Electronic

Conrad Electronic Česká republika, s. r. o. | velkoobchod.conrad.cz

Společnost Conrad Electronic zařadila do své nabídky kombinované přístroje RCBO 5SV1 od společnosti Siemens, čímž rozšířila svůj profesionální sortiment v oblasti instalačních technologií pro moderní budovy.

„Již na začátku března 2019 jsme do našeho sortimentu naplno zahrnuli kompletní produktovou řadu od společnosti Siemens. Našim obchodním zákazníkům, zejména v oblasti údržby a oprav (MRO), tak poskytujeme přístup k celé škále produktů a systémových řešení z oblasti automatizace, pohonů a sektoru instalací a průmyslových, řídicích technologií,“ říká Martin Merkl, produktový manažer společnosti Conrad Electronic. „S RCBO 5SV1 od společnosti Siemens tak rozšiřujeme naši komplexní řadu technologií pro budovy, zejména pak pro aplikaci v rezidenčních budovách a vybavení pro novostavby“.

Tato nová zařízení jsou první elektromechanická RCBO na světě, která jsou nezávislá na síťovém napětí, kombinují v sobě ochranu před unikajícím proudem a přetížením v jednom pouzdře s využitím pouze jediné pozice (1M), díky čemuž ušetří cenný prostor v domovním nebo průmyslovém rozváděči. Do běžného rozváděče tak lze instalovat daleko více ochranných zařízení, než tomu bylo doposud a stávající instalaci je možné velmi snadno rozšířit o nové ochranné funkce se současnou úsporou prostoru uvnitř rozváděčové skříně.


Současná novinka: jednomodulový přístroj RCBO 5SV1 od společnosti Siemens

Kompaktní přístroj 5SV1 RCBO zajišťuje ochranu živých bytostí před nebezpečným dotykovým napětím a zároveň poskytuje jištění obvodů před proudovým přetížením, které většinou mívá za následek poškození kabelů, selhání napájecích systémů v budovách, infrastruktuře nebo průmyslovém prostředí. Tyto přístroje tak v případě poruchy spolehlivě a bezpečně odpojí příslušný obvod od zdroje napájení.

Přístroje 5SV1 RCBO jsou k dispozici v celkem šesti variantách pro jmenovitý proud 2, 4, 6, 10, 13 a 16 A/30 mA a se zkratovou odolností 6 kA.

V kombinaci s blokem protipožárního modulu 5SM6 poskytují RCBO 5SV1 ochranu osob, instalace a preventivní protipožární ochranu se záběrem pouhých dvou pozic (2M) v rozváděči. Tyto přístroje jsou certifikované pro použití v rámci EU a všech ostatních IEC zemí.

Další obrovskou výhodou RCBO 5SV1 od společnosti Siemens, je daleko lepší provozní dostupnost elektrické instalace při použití kombinace několika přístrojů. Díky tomu dochází, na rozdíl od několika obvodů instalovaných pod jediným proudovým chráničem (RCD), k odpojení pouze příslušného, poruchového obvodu bez přerušení napájení ostatních důležitých obvodů.