časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Jan Hájek, Dehn + Söhne, organizační složka Praha

|

Přisuzujete nějaký význam znamení, ve kterém jste narozen?
Nevěřím tomu, že na světě je 12/24 typů lidských bytostí, to by byla nuda.
 
Máte nějakého zajímavého koníčka?
Mým koníčkem je moje profese, tedy vždy to, co aktuálně dělám, a zatím jsem měl štěstí, že tomu tak vždy bylo.
 
Kdo Vás profesně nejvíce ovlivnil?
Kromě mých kolegů, ale i nadřízených mě inspirují ti, díky jejichž celoživotní práci, píli a odříkání můžeme považovat všední věci, jako je třeba rozsvícení světla jedním pohybem, za samozřejmost.
 
Jakou hudbu máte rád?
Nemyslím si, že bych preferoval určitý hudební styl, ale mám rád hudbu a texty, které mě dokážou emočně ovlivnit tak, že se mi povede zapomenout na bodový systém.
 
Co právě čtete. Jakou literaturu máte rád?
Miluji tvrdou technickou sci-fi, která se už moc nevyskytuje, takže dávám přednost čemukoliv, co není technická norma a není
dlouhé, abych to stačil dočíst, než usnu.
 
Co sport, fandíte zvlášť některému?
No Sports! Jsem přesvědčen, že jsem se dožil tak vysokého věku pro své téměř důsledné vyhýbání se sportu. Pokud své tělo již rozpohybuji, je to na paintballu, kde mě fascinuje kombinace velmi velké fyzické zátěže, taktiky a náhody.
 
Co považujete za svou silnou stránku?
Přišel jsem na to, že na rozdíl od silných stránek, dokážu rozpoznat svoje slabé stránky, takže jsem se na ně zaměřil a vytvořil z nich svoje silné stránky.
 
Čeho si nejvíc vážíte u svých spolupracovníků?
Cílevědomosti, disciplíny, vytrvalosti, schopnosti promyšlení několika budoucích kroků.
 
Řídíte se nějakým životním krédem? Jestliže ano, jakým?
Pokud jsem unavený životem, řeknu si masarykovské heslo mého nedávno zemřelého dědy: „Hlavy vzhůru, furt se jde!“ a asi moje: „Horizont je místo, ze kterého je vidět na další horizont“.
 
Máte nějakou konkrétní profesionální zásadu? Jakou?
Být nejlepší.
 
Co je pro Vás kromě práce důležité?
Jednoznačně rodina, žena, děti.
 
Je něco, co považujete za nejvýraznější historickou událost během Vašeho života?
Internet, jednoznačně internet. Informace pro všechny a z celého světa. Svoboda.

(Kl)