časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Ing. Roman Hudeček – jednatel společnosti Bonega

|

V jakém znamení jste narozen? Myslíte, že to nějakým způsobem ovlivnilo váš život?
Jsem narozen ve znamení Štíra. Jsem však přesvědčen, že více než znamení lidský život ovlivňuje vlastní cílevědomost, intuice, smysl pro detail, ale také šťastné náhody. Věřím tedy spíše v to, že kvalitu života člověk ovlivňuje především sám.
 
Je vedle elektrotechniky ještě nějaký jiný obor nebo oblast zájmu, ke kterým máte bližší vztah?
Ano, mám, a to „slabost“ pro staré stroje a veterány. Při pohledu na ně se snažím pochopit technické myšlení našich dědů. Od nich se mám z jejich precizního a jednoduchého přístupu stále co učit.
 
„Několik celosvětových patentů Bonega...!“ Můžete k tomu říct něco bližšího?
Je to výsledek systematického přístupu a velké všímavosti i k drobným podnětům z praxe a z vědeckých kruhů. Před několika lety jsme si všimli, že ani velké nadnárodní koncerny nepřinášejí ve vývoji modulových jističů nic nového (mimo změnu obalu). Vnitřní konstrukce je tak i do dnešního dne u některých výrobců stará i přes 30 let. Přitom poznatky z teorie i praxe se za tu dobu posunuly neuvěřitelně daleko. Myslím, že se nám také povedlo velmi dobře vystihnout, co praxi chybí a kam směřují další potřeby. Naše nastolená cesta vývoje směrem k miniaturizaci přístrojů, kterou jsme započali již před pěti lety, dnes prokazuje, že jsme udělali velmi správný krok.
 
Co konkrétně nebo jakou literaturu právě čtete?
Cestopisy, historické i zeměpisné dokumenty, v mládí to byly také hodně vědeckofantastické romány.
 
Hrajete na nějaký hudební nástroj?
Bohužel ne, ale mám velmi dobrý vztah ke všem typům hudby. Vybírám si ji především podle nálady.
 
Ke kterému sportu máte nejbližší vztah?
Lyžování, rekreační, a tedy poznávací jízda na kole, ale také šachy či jiné strategické hry.
 
Je nějaké motto, které byste nám doporučil?
Nepřekonatelné překážky si mnohdy jen vymýšlíme, abychom si omluvili, že nám chybí vůle.
(jk)