Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 8-9/2017 vyšlo
tiskem 5. 9. 2017. V elektronické verzi na webu od 5. 9. 2017. 

Téma: 59. mezinárodní strojírenský veletrh v Brně; Elektrotechnika v průmyslu

Hlavní článek
Palivové články
Renesance synchronních reluktančních motorů
Návrh aktuátoru pracujícího s magnetickým polem

Aktuality

Na veletrhu FOR ARCH najdou lidé na osm stovek expozic a bezplatná poradenská centra Ve dnech 19. – 23. září 2017 se koná 28. ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR…

Technologické Fórum 2017 – jedinečné setkání odborníků stavebního trhu Premiéru na letošním ročníku mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH bude mít…

Od 1. září začne ve společnosti ČEZ fungovat nová divize Jaderná energetika Šest jaderných bloků, přes dva tisíce zaměstnanců včetně týmu, který zodpovídání za…

FOR ARCH 2017 přinese řadu zajímavých soutěží a konferencí Osmadvacátý ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, který se uskuteční ve…

Premiér navštívil hlavní sídlo provozovatele přenosové soustavy Předseda vlády Bohuslav Sobotka a ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček se přímo na…

Generační změna ve skupině LAPP S účinností od 1. července 2017 odstoupila Ursula Ida Lapp, spoluzakladatelka skupiny…

Více aktualit

Ing. Richard Jindra – general manager firmy HENSEL, s. r. o.

Přisuzoval jste někdy význam znamení, ve kterém jste narozen?
Jsem narozen ve znamení Vodnáře, velký význam tomu však nepřisuzuji. S úsměvem si občas pročtu nějaký horoskop, obvykle již prošlý, a snažím se najít, zda se něco odehrálo podle něj.

Je vedle obchodní činnosti v elektrotechnice nějaký jiný obor, nebo spíše koníček, kterému se věnujete?
Ano, z mnoha mých koníčků upřednostňuji numizmatiku, vyžaduje pečlivost, systematičnost i organizační schopnosti. Rád fotografuji – stále mne oslovuje černobílá fotografie! Myslím, že současný digitální systém fotografií ubíjí kreativitu a snahu vyhledávání zajímavých záběrů.

Kdo vás profesně nejvíce ovlivnil?
Ihned po ukončení studií na ČVUT jsem začal pracovat „ve fabrice“ – to stále považuji za školu života a jsem rád, že tomu tak bylo.

Jakou hudbu máte rád?
Možná je to neobvyklé, ale poslouchám, zejména v autě, dvě kategorie – vážnou hudbu a klasický rock. Rád si poslechnu dobrou, rytmickou hudbu, zejména když je to česká hudba, s dobrým textem.

Co právě čtete? Jakou literaturu máte rád?
Netrpím nedostatkem času na čtení a průběžně mám rozečteny tři až čtyři knihy. Čtu vše, co mě zajímá - literatura faktu, záhady a tajemno a mnohdy i „science fiction“.

Co sport, fandíte zvlášť některému?
Jsem bývalý aktivní hráč hokeje a přibližně 1krát v měsíci chodím hrát s mými vrstevníky. Kondice se ztrácí, ale kombinační schopnosti zůstávají. Oblíbený volejbal a stolní tenis hraji jen příležitostně.

Čeho si nejvíc vážíte u svých spolupracovníků?
Nejvíce oceňuji vztah svých spolupracovníků k firmě, tedy jak je nyní módní říkat „loajalitu“.

Váš největší profesionální úspěch?
Pracoval jsem v různých profesních oblastech a vždy jsem dokázal rozpoznat problémy a nalézat jejich řešení. Svůj nedávný dvouletý pobyt mimo ČR, v cizím prostředí, v odlišné mentalitě i kultuře, a schopnost bez jakékoliv pomoci znovu založit firmu a připravit její funkci – to momentálně považuji za úspěch nejčerstvější.
(jk)