časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Ing. Přemysl Hejduk, vedoucí divize měřicí techniky MICRONIX, s. r. o.

|

Přisuzujete nějaký význam znamení, ve kterém jste narozen?
Jsem narozen ve znamení Vah a svá rozhodnutí skutečně pečlivě zvažuji. Osobně však vlivu znamení žádnou důležitost nepřisuzuji.
 
Je vedle vaší důležité manažerské funkce nějaký jiný obor, kterému se úžeji věnujete?
Už od mládí jsem byl trochu „ujetý“ na historii a s tím tak trochu související geografii.
 
Mám z dřívějších dob plnou knihovnu různých cestopisů a map z celého světa. Některé jsou sice nádherné, ale dnes již na praktickém významu trochu ztrácí, vše je na internetu.
 
Jakou hudbu máte rád?
Posledních několik let mě přitahuje vážná hudba, ke které jsem dříve sklon vůbec neměl. Sám se divím, o co jsem se doposud ochuzoval.
 
Co právě čtete?
Když se nedávno v „knize mého srdce“ stal nejoblíbenější knihou u nás Saturnin, kterého ale znám nazpaměť, a druhá byla Babička, chtěl jsem jí zkusit. Přiznám se však, že to nešlo…asi jsem si nevyčlenil dostatek času, soustředění a hlavně trpělivosti.
 
Co sport, fandíte zvlášť některému?
Mojí „jedničkou“ je hokej. Z hlediska atraktivity dokonalá kolektivní hra. Fotbal je až druhý. Tím více mě mrzí, když při našich setkáních s obchodními partnery např. z Francie, Holandska či Anglie oni nechápou, jak takový „biliár“ se může někomu líbit. Přitom fotbalu rozumí celá Evropa. Je to škoda.
 
Co považujete za svou silnou stránku?
Když už se konečně rozhodnu, že něco začnu, tak už to dokončím za každou cenu.
 
Co považujete za svůj největší profesionální úspěch?
Za ten bych považoval uvedení do provozu automatické linky kontilití, kde jsem byl zodpovědný za finální dodávku ASŘ. To se mi povedlo za pomoci asi 150 lidí, které jsem měl na starosti. To už je ale přes 20 let.
 
Máte nějakou konkrétní profesionální zásadu? Jakou?
Sebe i své podřízené nutím řešit všechny záležitosti i problémy okamžitě. Nic neodkládat.
(jk)