Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 3/2017 vyšlo
tiskem 15. 3. 2017. V elektronické verzi na webu bude ihned. 

Téma: Amper 2017 – 25. mezinárodní elektrotechnický veletrh

Hlavní článek
Problémy elektromobility

Aktuality

Současné možnosti elektromobility představí AMPER Motion 2017 Největší přehlídka elektromobility v ČR proběhne 21.- 24. 3. na brněnském výstavišti a…

Startuje 9. ročník největší tuzemské ekologické soutěže Odstartoval již 9. ročník největší tuzemské ekologické soutěže E.ON Energy Globe.…

V distribuční soustavě (DS) ČEZ Distribuce, a. s. je vyhlášen kalamitní stav Od 9 h dne 24.2.2017 je vyhlášen kalamitní stav v Karlovarském kraji - okres Karlovy Vary…

Veletrh Věda Výzkum Inovace 2017 zahájí místopředseda vlády Pavel Bělobrádek Letošní ročník Veletrhu Věda Výzkum Inovace zahájí na brněnském výstavišti 28. února 2017…

Chytré lampy PRE potvrdily zhoršenou smogovou situaci v Praze Chytré lampy PRE potvrdily v rámci svého pilotního provozu, že v Holešovicích a…

Jak se bydlí v pasivních domech, řeknou jejich majitelé na veletrhu FOR PASIV Další ročník veletrhu FOR PASIV, který je zaměřený na projektování a výstavbu…

Více aktualit

Ing. Lukáš Matějíček, Ph.D. – vedoucí oddělení Product Managementu, Eaton Elektrotechnika, s. r. o.

Vysokou školu jste zakončil s titulem Ph.D., pomohlo vám doktorské studium v začátcích vaší profesní praxe?
Své rozhodnutí pokračovat ve vysokoškolském doktorandském studiu hodnotím s odstupem času stále kladněji. Studium mi pomohlo přiblížit se profesní praxi, naučil jsem se řešit reálné problémy a lépe se připravit na přechod do reálné praxe v oboru elektrotechniky.

Co byste se ještě chtěl naučit?
Rád bych si nadále rozvíjel v oboru elektrotechniky. V závěru vysokoškolského studia jsem se věnoval slaboproudé elektrotechnice, konkrétně teorii obvodů. Původně jsem se věnoval nn přístrojům pro elektroinstalace, nyní se snažím vzdělávat v problematice rozváděčů pro vn v hladinách do 40 kV·A musím říci, že každá oblast má svá kouzla.

Co považujete za svou silnou stránku?
Klid a rozvahu, se kterými uskutečňuji veškerá svá důležitá rozhodnutí. Snažím se vyvarovat rychlých a unáhlených úsudků. Pro mou profesi technika je rozhodující shromáždit všechna dostupná fakta a informace.

Máte nějakého zajímavého koníčka?
Rád se věnuji fotografování a filmování, pouze však na amatérské bázi. V posledních letech se tímto svým koníčkem kromě přírody a kulturních památek více věnuji rodině a dětem. Samostatnou kapitolou je pak zpracovávání záznamů, a to jak statických, tak i pohyblivých obrázků – pomocí PC je vše snazší. Rád však vzpomínám na své fotografické, „černobílé“ začátky v temné komoře – vyvolávání filmů, osvěcování na fotografické papíry, hlídání časů, teploty vývojky a ustalovače atd. Stačila malá chybička a pořízený záznam byl navždy ztracen.

Co sport, fandíte zvlášť některému?
Mým oblíbeným sportem je jízda na kole, které se věnuji spolu s rodinou, a to především o víkendech. Za poslední roky byla v podhůří Orlických hor postavena řada cyklostezek a je nyní mnohem snazší poznávat stále nová zákoutí našeho kraje. Také sleduji lední hokej, extraligu, kde je pochopitelně můj hlavní favorit HC Eaton Pardubice. Fandím jim a věřím, že se jim letos podaří dostat mezi nejlepší, jak tomu bylo v letech minulých.
(jk)