Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 5/2017 vyšlo
tiskem 11. 5. 2017. V elektronické verzi na webu od 2. 6. 2017. 

Zdůrazněné téma: Ochrana před bleskem a přepětím;
23. ELO SYS 2017

Hlavní článek
Vibrace točivých strojů s magnetickými ložisky

Aktuality

Projekt studentů FEL ČVUT v Praze míří na celosvětové finále Microsoft Imagine Studentský startup XGLU, zabývající se vývojem bezbateriového glukometru, vybojoval…

ČEZ zřizuje novou divizi jaderná energetika. Povede ji Bohdan Zronek Vedení Skupiny ČEZ rozhodlo o vzniku nové divize jaderná energetika s platností od 1.…

Příští týden začne v Praze strojírenský veletrh FOR INDUSTRY Letos na něm předvedou jedinečné novinky české společnosti. Spojení designu a moderní…

Vadné adaptéry Tesla poškozují rychlodobíjecí stanice V uplynulých dnech na rychlodobíjecích stanicích ČEZ zaznamenal už několikátý případ…

Jaký byl Veletrh Dřevostavby a Moderní vytápění 2017? Souběh veletrhů DŘEVOSTAVBY a MODERNÍ VYTÁPĚNÍ je určen všem, kteří řeší stavbu,…

Trendy chytrého řízení budov, energetiky a měst aneb Čtvrtá průmyslová revoluce nejenom v průmyslu Přednáška Ing Jaromíra Klabana se uskuteční ve středu dne 19. 4. 2017 ve 14 hod v…

Více aktualit

Ing. Jiří Rujbr, obchodní ředitel, Axima

Pane řediteli, společnost Axima slaví letos 20 let své existence. Jakým vývojem Axima prošla a co se z Vašeho pohledu za těchto dvacet let zásadně změnilo?

Jednou větou, z malinké firmy s více méně lokální působností jsme v současné době společnost, která má široký a stálý okruh zákazníků po České republice, a co se týče výroby a dodávek napájecích zdrojů a nabíječů tak po velké části Evropy. Samozřejmě změnily se firemní prostory, kde postupně s nárůstem naší činnosti se v docela pravidelných intervalech objevovala nutnost využívat stále větší plochu. S přibývajícím počtem zaměstnanců došlo ke specializaci na jednotlivé činnosti nebo sortiment výrobků.

Co bylo Vaše dosavadní nejtěžší rozhodnutí?

To vím přesně. Bylo to v nedávném období, kdy jsme nedokázali nadále čelit pokračující hospodářské recesi v původním počtu zaměstnanců, a musel jsem se rozhodnout, kdo zůstane a kdo bude muset naši firmu opustit. Jinak spíše dělím rozhodnutí na snadná, která lze udělat ihned, a ta, která člověku musí nějakou dobu ležet v hlavě, než „uzrají“.
Je vedle Vaší důležité manažerské funkce obchodního ředitele nějaký jiný obor, kterému se úžeji věnujete?
Je to technika všeobecně současná i minulá – zajímám se např. o konstrukci původní poválečné výroby traktorů v Brně, a protože nechci zůstat jenom u teorie, začal jsem jeden zatím ne zcela kompletní exemplář sestavovat. Časem bych jej rád uvedl do jeho původní podoby.

Čeho si nejvíc vážíte u svých spolupracovníků?

Tady bych zmínil především vzájemnou důvěru, která – troufám si říct – panuje mezi námi od samého vzniku společnosti a přenáší se na další nové spolupracovníky. Každý má své vlastní úkoly, ale současně je i důležitou součástí jednoho kolektivu. Oceňuji zájem a ochotu spolupracovat v nejvyšší možné míře jak při výměně informací, tak při řešení konkrétních úkolů.

Kdo Vás profesně nejvíce ovlivnil?

Tři fáze: v raných školních létech to byl táta, potom skvělý učitel odborných předmětů na střední škole a poté staří praktici a výborní kolegové v mém prvním zaměstnání.

Co považujete za svůj největší profesionální úspěch?

Za největší profesionální úspěch z kategorie manažerských považuji vždy vytvoření nového úspěšně fungujícího týmu spolupracovníků.

Co právě čtete. Jakou literaturu máte rád?

Nemám vyhraněný styl literatury, a naopak rád střídám různé žánry. Před nedávnem jsem objevil ve staré knihovně několik původních knih z vydavatelství J. Otty. V současné době mám rozečtený jeden z románů hraběte Lva Nikolajeviče Tolstého. Předtím jsem proběhnul Alchymistu Pablo Coelho a ještě předtím pro odlehčení Obraz Doriana Graye od Oskara Wilda.