Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 7/2017 vyšlo
tiskem 28. 6. 2017. V elektronické verzi na webu od 28. 7. 2017. 

Téma: Kabely, vodiče a kabelová technika; Konektory; Software; Značení a štítkování

Hlavní článek
Elektrická izolace a tepelná vodivost

Aktuality

Finálové kolo soutěže EBEC přivede do Brna 120 nejlepších inženýrů z celé Evropy Co vše je možné stihnout navrhnout, smontovat a následně odprezentovat během dvou dní? To…

Co si akce „Světlo v praxi“ klade za cíle V České republice se prvním rokem koná akce v oblasti světelné techniky, která chce…

Startuje hlasování veřejnosti o vítězích 9. ročníku ekologické soutěže E.ON Energy Globe V Praze byly 20. 6. 2017 slavnostně představeny nominované projekty 9. ročníku prestižní…

Nejnovější monopost týmu ČVUT eForce FEE Prague Formula se představil na Václavském náměstí Dne 16. června se v dolní části Václavského náměstí prezentoval tým Fakulty…

IQRF Summit 2017 svědkem reálných IoT aplikací Akce zaměřená na reálná řešení v oblasti chytrých měst, budov, domácností, transportu,…

Konference Internet a Technologie 17 Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, si Vás dovoluje pozvat na již tradiční…

Více aktualit

Ing. Jiří Rujbr, obchodní ředitel, Axima

Pane řediteli, společnost Axima slaví letos 20 let své existence. Jakým vývojem Axima prošla a co se z Vašeho pohledu za těchto dvacet let zásadně změnilo?

Jednou větou, z malinké firmy s více méně lokální působností jsme v současné době společnost, která má široký a stálý okruh zákazníků po České republice, a co se týče výroby a dodávek napájecích zdrojů a nabíječů tak po velké části Evropy. Samozřejmě změnily se firemní prostory, kde postupně s nárůstem naší činnosti se v docela pravidelných intervalech objevovala nutnost využívat stále větší plochu. S přibývajícím počtem zaměstnanců došlo ke specializaci na jednotlivé činnosti nebo sortiment výrobků.

Co bylo Vaše dosavadní nejtěžší rozhodnutí?

To vím přesně. Bylo to v nedávném období, kdy jsme nedokázali nadále čelit pokračující hospodářské recesi v původním počtu zaměstnanců, a musel jsem se rozhodnout, kdo zůstane a kdo bude muset naši firmu opustit. Jinak spíše dělím rozhodnutí na snadná, která lze udělat ihned, a ta, která člověku musí nějakou dobu ležet v hlavě, než „uzrají“.
Je vedle Vaší důležité manažerské funkce obchodního ředitele nějaký jiný obor, kterému se úžeji věnujete?
Je to technika všeobecně současná i minulá – zajímám se např. o konstrukci původní poválečné výroby traktorů v Brně, a protože nechci zůstat jenom u teorie, začal jsem jeden zatím ne zcela kompletní exemplář sestavovat. Časem bych jej rád uvedl do jeho původní podoby.

Čeho si nejvíc vážíte u svých spolupracovníků?

Tady bych zmínil především vzájemnou důvěru, která – troufám si říct – panuje mezi námi od samého vzniku společnosti a přenáší se na další nové spolupracovníky. Každý má své vlastní úkoly, ale současně je i důležitou součástí jednoho kolektivu. Oceňuji zájem a ochotu spolupracovat v nejvyšší možné míře jak při výměně informací, tak při řešení konkrétních úkolů.

Kdo Vás profesně nejvíce ovlivnil?

Tři fáze: v raných školních létech to byl táta, potom skvělý učitel odborných předmětů na střední škole a poté staří praktici a výborní kolegové v mém prvním zaměstnání.

Co považujete za svůj největší profesionální úspěch?

Za největší profesionální úspěch z kategorie manažerských považuji vždy vytvoření nového úspěšně fungujícího týmu spolupracovníků.

Co právě čtete. Jakou literaturu máte rád?

Nemám vyhraněný styl literatury, a naopak rád střídám různé žánry. Před nedávnem jsem objevil ve staré knihovně několik původních knih z vydavatelství J. Otty. V současné době mám rozečtený jeden z románů hraběte Lva Nikolajeviče Tolstého. Předtím jsem proběhnul Alchymistu Pablo Coelho a ještě předtím pro odlehčení Obraz Doriana Graye od Oskara Wilda.