časopis z vydavatelství
FCC PUBLIC

Aktuální vydání

Číslo 12/2021 vyšlo
tiskem 1. 12. 2021. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Měření, zkoušení, péče o jakost

Trh, obchod, podnikání
Na co si dát pozor při změně dodavatele energie?

Ing. Jiří Kutáč – Dehn + Söhne GmbH + CO. KG., organizační složka Praha

|

Je vedle Vaší důležité manažerské funkce nějaký jiný obor, kterému se úžeji věnujete?
Vedle mé hlavní činnosti se věnuji také znalecké činnosti, která mi přináší další zajímavé a specifické zkušenosti. Svoji profesní činnost doplňuji hlavně sportem.
 
Kdo Vás profesně nejvíce ovlivnil?
Profesně mě nejvíce ovlivnili: Ing. František Popolanský, CSc., Ing. Zdeněk Rous, CSc., a Ing. Peter Respondek. Nejcennější rady jsem dostal od pana Popolanského – mít trpělivost a naději, od pana Rouse – s poctivostí nejdál dojdeš a od pana Respondeka – krok za krokem.
 
Jakou hudbu máte rád?
Z hudebních žánrů rád poslouchám moderní i klasickou hudbu. V té klasice upřednostňuji J. S. Bacha. Nedávno jsem byl na varhanním koncertě tohoto skladatele a mám z něho úžasný zážitek.
 
Co právě čtete. Jakou literaturu máte rád?
V současné době čtu v originále Černý obelisk – od E. M. Remarqua. Také si rád přečtu dobrou detektivku, v angličtině od A. Christie.
 
Co sport, fandíte zvlášť některému?
Ze sportovních odvětví vítězí hokej a fotbal, fandím Vítkovicím a Baníku Ostrava a s celou rodinou fandíme reprezentačním výběrům ČR. Rád si zahraji tenis.
 
Co bylo Vaše dosavadní nejtěžší rozhodnutí?
Mé nejtěžší životní rozhodnutí byla volba mezi politickou a odbornou dráhou, kterou jsem učinil před osmi lety.
 
Co považujete za svou silnou stránku?
Cílevědomost.
 
Čeho si nejvíc vážíte u svých spolupracovníků?
Asi toho, že ví, čeho chtějí v životě dosáhnout. A také spolehlivosti a loajálnosti k firmě.
 
Co považujete za svůj největší profesionální úspěch?
Za svůj největší profesní úspěch považuji, že jsem byl jmenován soudním znalcem v oboru ochrany před bleskem a přepětím. Je to zajímavá výzva.
 
Máte nějakou konkrétní profesionální zásadu? Jakou?
Má profesionální zásada je taková, že aby se člověk mohl správně rozhodnout, musí znát celou pravdu.

(jk)