Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 8-9/2019 vyšlo
tiskem 3. 9. 2019. V elektronické verzi na webu ihned. 

Téma: Elektrotechnika v průmyslu; 61. mezinárodní strojírenský veletrh v Brně

Hlavní článek
Proudové chrániče – přehled a použití

Aktuality

ČEPS, a.s., v prvním pololetí vykázala zisk 2,3 mld., investovat bude do rozvoje soustavy Akciová společnost ČEPS uzavřela první polovinu roku 2019 se ziskem před zdaněním v…

ČEPS dokončila zaústění nejdelšího vedení zvn Společnost ČEPS dokončila realizaci zaústění nejdelšího vedení zvn v ČR V413, spojujícího…

VACON® drives zajišťují maximální provozuschopnost v největších ocelárnách v České republice Zřídkakdy je spolehlivá doba provozu tak kritická, jako při kontilití v ocelárnách. Aby…

E.ON otevřel první ultrarychlou dobíjecí stanici elektromobilů v ČR. Auto dobije za deset minut Společnost E.ON otevřela ve Vystrkově u Humpolce první veřejnou ultrarychlou dobíjecí…

Společnost ABB jmenovala generálním ředitelem Björna Rosengrena Představenstvo společnosti ABB jednohlasně jmenovalo Björna Rosengrena generálním…

Studentské formule ČVUT v Praze přivezly z Mostu zlatou a stříbrnou medaili Ve dnech 13. až 17. srpna se na polygonu u Autodromu Most konal mezinárodní závod…

Více aktualit

Ing. Jiří Kutáč – Dehn + Söhne GmbH + CO. KG., organizační složka Praha

Je vedle Vaší důležité manažerské funkce nějaký jiný obor, kterému se úžeji věnujete?
Vedle mé hlavní činnosti se věnuji také znalecké činnosti, která mi přináší další zajímavé a specifické zkušenosti. Svoji profesní činnost doplňuji hlavně sportem.

Kdo Vás profesně nejvíce ovlivnil?
Profesně mě nejvíce ovlivnili: Ing. František Popolanský, CSc., Ing. Zdeněk Rous, CSc., a Ing. Peter Respondek. Nejcennější rady jsem dostal od pana Popolanského – mít trpělivost a naději, od pana Rouse – s poctivostí nejdál dojdeš a od pana Respondeka – krok za krokem.

Jakou hudbu máte rád?
Z hudebních žánrů rád poslouchám moderní i klasickou hudbu. V té klasice upřednostňuji J. S. Bacha. Nedávno jsem byl na varhanním koncertě tohoto skladatele a mám z něho úžasný zážitek.

Co právě čtete. Jakou literaturu máte rád?
V současné době čtu v originále Černý obelisk – od E. M. Remarqua. Také si rád přečtu dobrou detektivku, v angličtině od A. Christie.

Co sport, fandíte zvlášť některému?
Ze sportovních odvětví vítězí hokej a fotbal, fandím Vítkovicím a Baníku Ostrava a s celou rodinou fandíme reprezentačním výběrům ČR. Rád si zahraji tenis.

Co bylo Vaše dosavadní nejtěžší rozhodnutí?
Mé nejtěžší životní rozhodnutí byla volba mezi politickou a odbornou dráhou, kterou jsem učinil před osmi lety.

Co považujete za svou silnou stránku?
Cílevědomost.

Čeho si nejvíc vážíte u svých spolupracovníků?
Asi toho, že ví, čeho chtějí v životě dosáhnout. A také spolehlivosti a loajálnosti k firmě.

Co považujete za svůj největší profesionální úspěch?
Za svůj největší profesní úspěch považuji, že jsem byl jmenován soudním znalcem v oboru ochrany před bleskem a přepětím. Je to zajímavá výzva.

Máte nějakou konkrétní profesionální zásadu? Jakou?
Má profesionální zásada je taková, že aby se člověk mohl správně rozhodnout, musí znát celou pravdu.

(jk)