Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 3/2017 vyšlo
tiskem 15. 3. 2017. V elektronické verzi na webu bude ihned. 

Téma: Amper 2017 – 25. mezinárodní elektrotechnický veletrh

Hlavní článek
Problémy elektromobility

Aktuality

MSV 2017 zacílí na Průmysl 4.0, automatizaci, environmentální technologie, dopravu a logistiku Již potřetí se na MSV 2017 upře pozornost na nové trendy průmyslové výroby. Průmysl 4.0 s…

Současné možnosti elektromobility představí AMPER Motion 2017 Největší přehlídka elektromobility v ČR proběhne 21.- 24. 3. na brněnském výstavišti a…

Startuje 9. ročník největší tuzemské ekologické soutěže Odstartoval již 9. ročník největší tuzemské ekologické soutěže E.ON Energy Globe.…

V distribuční soustavě (DS) ČEZ Distribuce, a. s. je vyhlášen kalamitní stav Od 9 h dne 24.2.2017 je vyhlášen kalamitní stav v Karlovarském kraji - okres Karlovy Vary…

Veletrh Věda Výzkum Inovace 2017 zahájí místopředseda vlády Pavel Bělobrádek Letošní ročník Veletrhu Věda Výzkum Inovace zahájí na brněnském výstavišti 28. února 2017…

Chytré lampy PRE potvrdily zhoršenou smogovou situaci v Praze Chytré lampy PRE potvrdily v rámci svého pilotního provozu, že v Holešovicích a…

Více aktualit

Ing. Jiří Burant, OBO Bettermann Praha, s. r. o.

Přisuzujete nějaký vý­znam znamení, ve kterém jste narozen?
Nepřisuzuji. Duševní a do jisté míry i fyzickou stránku člověka utváří podle mne především jeho okolí. Vše samozřejmě v kombinaci s poněkud záludnými zákony dědičnosti.

Je vedle Vaší pracovní činnosti něja­ký jiný obor, kterému se úžeji věnujete?
V životě jsem měl většinou to štěstí, že má pracovní náplň odpovídala mým zálibám. Nic­méně někdy je té techniky (popř. také techniků) přespříliš. Pak se velmi rád uchyluji k jedno­duché manuální práci na zahradě nebo okolo stavení, abych se zase mohl později, zpravidla ovšem s bolavými zády nebo podobně, ke své technické činnosti a kolegům technikům opět s klidnou myslí vrátit.

Kdo Vás profesně nejvíce ovlivnil?
Jak přicházejí další životní zkušenosti, zjišťuji, že na můj profesní život měl pravdě­podobně největší vliv hned můj první nadří­zený ve vývojovém a realizačním oddělení společnosti zabývající se individuálně řeše­nými celky z oblasti investiční elektrotechniky a elektroniky. Jednak měl ono tolik potřebné počáteční pochopení pro začínajícího tech­nika po vysoké škole, a především byl vždy to, čemu se říká rovný člověk. A právě tuto vlastnost si s přibývajícím věkem cením u lidí okolo sebe stále více a více.

Co právě čtete. Jakou literaturu máte rád?
Protože je život již sám o sobě poměr­ně náročný román, dávám v psaném slovu přednost spíše humorné nadsázce. Výběr ti­tulu přitom u mne podléhá ve značné míře okamžité náladě. Minulý týden jsem si např., nejspíše jako reakci na právě shlédnuté ve­černí televizní zprávy s podrobným rozborem aktuální politické situace, vyjmul z příruční knihovny Dějiny strany mírného pokroku od Jaroslava Haška a strávil s nimi opravdu pří­jemný zbytek onoho večera.

Co bylo Vaše dosavadní nejtěžší roz­hodnutí?
Oženit se. Pravdivost tohoto faktu do­kládá ostatně skutečnost, že se nad tímto zlomovým životním rozhodnutím zamýšlíme s mou paní společně již podstatně déle než dvacet let.

Máte nějakou konkrétní profesionální zásadu? Jakou?
Během své praxe jsem měl možnost vy­zkoušet si montáž, vývoj, projekci i obchodně--technickou činnost v oblasti EMC a investiční elektrotechniky i elektroniky. Každá tato oblast mi přinesla celou řadu zkušeností, které nyní s vděčností a pokorou neustále využívám. Nic­méně mám-li uvést jednu obecnou profesionál­ní zásadu, tak asi tu, že člověk, který se chystá poučovat někoho jiného, by si měl své poučky vždy nejprve sám v praxi vyzkoušet. Stále čas­těji totiž slyším krásný přednes teoretických ře­šení nejrůznějších problémů, ovšem bez návaz­nosti na reálnou technickou praxi.

(Kl)