Pokračujeme v díle těch,
kteří byli první.

Aktuální vydání

Číslo 1/2020 vyšlo tiskem 20. 1. 2020. V elektronické verzi na webu 12. 2. 2020. 

Téma: Elektrotechnologie; Materiály pro elektrotechniku; Nářadí, nástroje a pomůcky

Hlavní článek
Využití mHealth technologií pro automatizovaný sběr a přenos dat pacientů s diabetem

Číslo 6/2019 vyšlo tiskem 9. 12. 2019. V elektronické verzi na webu 9. 1. 2020.

Činnost odborných organizací
Svetelnotechnická konferencia Vyšehradských krajín LUMEN V4 2020 – 1. oznámenie
23. mezinárodní konference SVĚTLO – LIGHT 2019
56. konference Společnosti pro rozvoj veřejného osvětlení v Plzni
Co je nového v CIE

Osvětlení interiérů
Halla osvětlila nové kanceláře Booking.com v centru Prahy

Aktuality

Výstavba 7. bloku JE Tchien-wan s reaktorem VVER-1200 začne už letos Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom 20. ledna 2020 uvedla, že výstavbu 7. bloku…

Přístroje ABB pomáhají pěstovat chutná česká rajčata bez pesticidů Dát si v zimě čerstvá zralá rajčata, která by pocházela od lokálních pěstitelů, bylo až…

Česká komora architektů vyhlásila 5. ročník České ceny za architekturu Soutěžní přehlídka je otevřena architektonickým realizacím postaveným na území České…

FOR CITY 2020: Inovace pro města, obce i regiony Jaká inovativní řešení, která pomocí moderních technologií zvýší kvalitu života obyvatel…

Více aktualit

Jaký byl Veletrh Dřevostavby a Moderní vytápění 2017?

12.04.2017 | Terinvest | www.terinvest.com

Souběh veletrhů DŘEVOSTAVBY a MODERNÍ VYTÁPĚNÍ je určen všem, kteří řeší stavbu, rekonstrukci či snižování energetické náročnosti svých domů nebo chtějí pouze nasbírat inspiraci. Odborníci zde mohou navázat nové obchodní kontrakty, které přispějí k růstu a propagaci jejich firem.

DŘEVOSTAVBY a MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2017
V rámci 12. ročníku největšího veletrhu dřevěných staveb - DŘEVOSTAVBY 2017, se na jednom místě představily kvalitní irmy nabízející vše, co s výstavbou moderních dřevěných staveb souvisí. Ve střední hale bylo možné vidět, jak se dá uspořádat veletrh jinak. Více partnerů se spojilo a pod taktovkou architektů vytvořilo jedinečný koncept a zážitek moderního města/moderní městské krajiny s high-tech stavbami s použitím dřeva. „Město budoucnosti“ sklidilo velký úspěch.

Perlou byla nejnáročnější expozice v historii veletrhů vůbec. Stála tady unikátní čtyřpodlažní dřevostavba v poměru 1:1. V každém podlaží o 40 m2 byla kompletně zařízená zóna charakterizující čtyři základní symboly současného života: odpočinek, bydlení, práce i zábava. Na téma Vícepodlažní budovy ze dřeva proběhla první veletržní den i mezinárodní konference.

Kromě vůbec nejvyšší dřevostavby, byly na veletrhu v „životní“ velikosti i další dřevostavby, od moderních, po stylové sruby a roubenky. Možnost vyzkoušet si na jednom místě jak se člověk cítí v různých dřevostavbách, je zážitek, který jinde a jinak nezískáte. Velké zážitky ostatně nabídli i firmy zaměřující se na umělecké zpracování dřeva a koncepce jeho propojení s každodenním životem v dřevostavbě.

Síla veletrhu DŘEVOSTAVBY tkví v 12leté tradici, jasném zaměření a zájmu desítek tuzemských a evropských vystavovatelů, kteří tu předvedou to nejnovější, nejlepší a nejzajímavější. To se každoročně odrazí ve vysoké návštěvnosti. Za vystavovatele jmenujeme alespoň Haas Fertigbau, RD Rýmařov, ALFAHAUS, ATRIUM, Fermacell, Rigips, Prodesi, Novatop, PALIS PLZEŇ, DOMY D.N.E.S., VARIO VILA, QUICKHAUS, MS HAUS, Holiday Pacific, HK DŘESTAV, Vesper Frames, Ekopanely, Serafin Campestrini, AU-MEX, Dřevostavby Biskup, Kronospan, Hans Hundeger, Cedar Home, VEXTA, Celet, OK PYRUS, TFH, Roubenky Střihavka, DREVODOM RAJEC, HPM TEC, DEK, KASPER CZ a mnoho dalších. Nechyběly ani nejvýznamnější dřevařské školy.

Hlavní doprovodný program s nejzajímavějšími tématy proběhl opět v auditoriu ve střední hale. Významný podíl na něm měla zejména ADMD, Salon dřevostaveb s Mezinárodní konferencí o vícepodlažních budovách ze dřeva a Mozaikou dřevostaveb, ale také CPD a mnoho další výjimečných osobností z Česka i ze zahraničí. Kromě toho široká odborná veřejnost uvítala pestré workshopy zaměřené na různá stavebně konstrukční řešení a použití maximálně funkčních nástrojů a nářadí, se kterými jde práce lépe od ruky. Jedním z vrcholů letošního veletrhu byla v tomto směru akce PROFESIONÁLOVÉ PROFESIONÁLŮM protínající celý průběh veletrhu. Smyslem tohoto workshopu ve velkém bylo předání zkušeností profesionálů pracujících v oboru dřevostaveb svým kolegům profesionálům, kteří se o tento obor zajímají. Ti první znají „fígle“, ti druzí mají chuť, obě skupiny pak spojuje znalost řemesla a profesionalita. Každý den bylo připraveno mnoho témat, kde profesionálové předvedli ta nejlepší řešení. Zájemci tak mohli získat nejenom jakýsi řemeslný postgraduál, ale i spoustu cenných kontaktů.

Umění a design byl významně koncentrován v rámci výstavy Umění dřeva 2017. Ta využívala veškeré prostory prvního patra pravého křídla Průmyslového paláce. Prohlédnout jste si zde mohli umělecká díla, jako jsou obrazy, sochy či šperky, dále historický i moderní nábytek, hudební nástroje, hračky a loutky nebo mnoho různých řemeslných výrobků. Bylo možné si také osobně vyzkoušet práci řezbáře. Raritou mezi exponáty byla kompletní sbírka všech dřevin v České republice od mistra řezbáře Jana Strejciuse. Nejnovější knihu Martina Patřičného „Velkou knihu o dřevě“ představil autor a zároveň patron výstavy Umění dřeva osobně. V pátek 3. 2. 2017 proběhl slavnostní křest knihy „Dřevěné sochy“ umělce Jiřího Vyviala.

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2017 zaměřený na moderní trendy v oblasti vytápění, úspory energie a efektivního využívání obnovitelných zdrojů energie v oblasti vytápění nabídnul novinky a inovované technologie ve vytápění. Na veletrhu byly představeny unikátní technické novinky, například tepelné čerpadlo země-voda (voda-voda) AquaMaster 90 Inverter, scroll inverterový kompresor, pyrolytické kotle ROJEK PK BIO na ruční přikládání, krbová vložka Venus 16.3W os, kanadská krbová vložka ENERZONE DESTINATION 1.5 INSERT, kanadská kamna ENERZONE SOLUTION 3.4 nebo kanadský horkovzdušný kotel DROLET TUNDRA a další zajímavosti. Unikátní novinkou byl také tablet, který bezdrátově ovládá a nastavuje dotykové termostaty TMDisplej 2 Wi-Fi a tím umožňuje centrální ovládání vytápění v celém domě. Zahřály také expozice dalších zvučných vystavovatelů nabízejících tuzemské i zahraniční špičkové technologie v oblasti vytápění. Jmenujme alespoň Jaroslav Cankař a syn – ATMOS, Družstevní závody Dražice-strojírna s.r.o. /NIBE ENERGY SYSTEMS CZ, ESEL TECHNOLOGIES s.r.o., HAAS+SOHN Rukov, s.r.o., Ptáček - velkoobchod, a s., ABX spol. s.r.o., KRBY KURKA, STIEBEL ELTRON spol. s r.o., IVT s.r.o. organizační složka, ŠTORC TZB s.r.o., REGULUS spol. s r.o., Rosa In. s.r.o., R&B Tsekki s.r.o., PEDOTHERM MORAVIA spol. s r.o., DŘEVO-PRODUKT SV, spol. s r.o., KVS EKODIVIZE a.s., ELEKTRODESIGN VENTILÁTORY spol. s r.o., Vaillant Group Czech s.r.o. či NEWAG s.r.o.

Návštěvníci i odborníci se po celou dobu veletrhu mohli těšit zajímavému doprovodnému programu, na kterém se podílela např. Asociace pro využití tepelných čerpadel, Státní fond životního prostředí, České vysoké učení technické v Praze UCEEB, Solární asociace a mnoho dalších. Odborníci přiblížili program kotlíkové dotace. Kvalita a dostupnost pelet, instalace a kontroly kotlů, kde najít topenáře pro kotlíkové dotace a jak vybrat správný kotel. Další přednáška Vás navedla, jak postupovat při realizaci malých FVE (fotovoltaických elektráren) nebo jak kombinovat FV systém a tepelné čerpadlo. Byly řečeny důležité informace, co vše je nutné zvážit při realizaci rekuperace nebo jak moderně a úsporně řešit vytápění a chlazení, například tepelná čerpadla v kombinaci s podlahovým, stěnovým a stropním vytápěním a chlazením. Zástupci Státního fondu životního prostředí Vám poskytli aktuální informace o dotačních možnostech z programu Nová zelená úsporám.

V rámci veletrhu MODERNÍ VYTÁPĚNÍ nesměla chybět ani atraktivní soutěž, ve které bylo možno vyhrát hodnotné ceny, které věnovaly společnosti Remko s.r.o. a SunnyHouse. Hlavní cenou soutěže byla mobilní klimatizace RKL 360 S-line za 19.990,- Kč.

Cílem tradičního jarního souběhu veletrhů bylo nabídnout kvalitní řešení všem, kteří staví a rekonstruují s cílem snížit energetickou náročnost. Profesionálům, odborníkům, projektantům, architektům i koncovým zákazníkům.

Ročník 2018 veletrhů energeticky úsporného bydlení – DŘEVOSTAVBY a MODERNÍ VYTÁPĚNÍ se bude konat v Praze na Výstavišti v Holešovicích ve dnech 1. – 4. 2. 2018. 

Další infromace naleznete zde.

Tiskové materiály Terinvest