Saab představuje svůj první simulátor vyrobený ve Slavkově

Společnost Saab vyrobila první virtuální simulátor v nové divizi ve Slavkově u Brna, která vznikla po převzetí slavkovského výrobce simulátorů E-COM. Projekt zahrnuje simulátor vrtné soupravy LOC400 od společnosti Huisman Konstrukce ze Sviadnova na Frýdecko-Místecku – tato společnost se také podílela na jeho vývoji. LOC 400 je extrémně kompaktní souprava určená pro vrtání produkčních vrtů na těžbu uhlovodíků a geotermálních vrtů. Svou nosností umožňuje teoretický dostup až 6 000 metrů.
 
Simulátor se skládá z repliky kabiny operátora, včetně řídicího pultu se všemi ovládacími prvky jako u reálného zařízení. Výhled z oken kabiny je řešen tříkanálovým projekčním systémem se zpětnou projekcí, který je doplněn snímáním pozice hlavy operátora. Dále je simulátor vybaven pracovištěm instruktora a televizní obrazovkou pro lepší prezentaci detailů.
 
Loni v únoru podepsal Saab Czech s. r. o., jakožto oficiální zástupce společnosti Saab v ČR, dohodu o převzetí výrobce virtuálních simulátorů E-COM. Saab tímto krokem ve Slavkově u Brna zřídil jedno z klíčových vývojových a výzkumných center své společnosti, zaměřené na výrobu virtuálních simulátorů pro své divize z celého světa i pro zákazníky třetích stran.