Číslo 3/2014 vyšlo v tištěné podobě 13. 3. 2014. K dispozici k prolistování je také na internetu.

Veletrh Amper 2014
Amper 2014 ve třech halách brněnského výstaviště
Co uvidíte na veletrhu Amper 2014

Komunikační systémy
Průmyslový Ethernet jako jednotná komunikační síť pro automatizované výrobní provozy

Automatizace v budovách
Bezpečnostní řízení v automatizaci budov

Komponenty
Bezpečnostní systémy pro malé stroje s unikátně kódovanými transpondéry


www.odbornecasopisy.cz « zpět

Saab představuje svůj první simulátor vyrobený ve Slavkově

Společnost Saab vyrobila první virtuální simulátor v nové divizi ve Slavkově u Brna, která vznikla po převzetí slavkovského výrobce simulátorů E-COM. Projekt zahrnuje simulátor vrtné soupravy LOC400 od společnosti Huisman Konstrukce ze Sviadnova na Frýdecko-Místecku – tato společnost se také podílela na jeho vývoji. LOC 400 je extrémně kompaktní souprava určená pro vrtání produkčních vrtů na těžbu uhlovodíků a geotermálních vrtů. Svou nosností umožňuje teoretický dostup až 6 000 metrů.
 
Simulátor se skládá z repliky kabiny operátora, včetně řídicího pultu se všemi ovládacími prvky jako u reálného zařízení. Výhled z oken kabiny je řešen tříkanálovým projekčním systémem se zpětnou projekcí, který je doplněn snímáním pozice hlavy operátora. Dále je simulátor vybaven pracovištěm instruktora a televizní obrazovkou pro lepší prezentaci detailů.
 
Loni v únoru podepsal Saab Czech s. r. o., jakožto oficiální zástupce společnosti Saab v ČR, dohodu o převzetí výrobce virtuálních simulátorů E-COM. Saab tímto krokem ve Slavkově u Brna zřídil jedno z klíčových vývojových a výzkumných center své společnosti, zaměřené na výrobu virtuálních simulátorů pro své divize z celého světa i pro zákazníky třetích stran.