Společnost RS Components získala dvě ocenění Elektra 2011

Společnost RS Components (RS), obchodní značka společnosti Electrocomponents plc a distributor elektroniky a výrobků pro údržbu, zvítězila hned ve dvou kategoriích cen evropského elektronického průmyslu Elektra 2011. Během galavečera pořádaného 15. prosince 2011 v hotelu Park Plaza v londýnské čtvrti Westminster Bridge byla společnost RS Components oceněna jako Distributor roku a také získala prestižní ocenění Společnost roku.
 
Udílení cen Elektra je významnou událostí v kalendáři elektronického průmyslu. Tato ocenění jsou výrazem uznání pro jednotlivce a organizace z celé Evropy a jejich cílem je propagace nejlepších praktik v inovaci, růstu prodejů a motivaci zaměstnanců. Společnost RS Components byla oceněna na základě rozhodnutí nezávislé poroty jako Distributor roku. Získala také ocenění Společnost roku, jehož nositel je vybírán z vítězů jednotlivých kategorií.
 
Porota rozhodla o ocenění společnosti RS Components v obou těchto kategoriích na základě vynikajících výsledků společnosti RS Components v inovacích sortimentu a na základě jejího podnikatelského úspěchu. Porotci vyzdvihli nejen způsob, jakým společnost RS Components transformovala svůj přístup k distributorskému trhu, kdy posílila svou internetovou prezentaci a dramaticky navýšila počty uvedení nových produktů, ale také její vliv na komunitu konstruktérů. Klíčem k tomuto výsledku bylo zprovoznění pokročilých návrhářských nástrojů a zdrojů, které byly všechny poskytnuty veřejnosti bezplatně. Zvláště návrhářský nástroj DesignSpark PCB společnosti RS Components je oceňovaný, plně integrovaný, výkonný a snadno ovladatelný balíček nástrojů pro návrh desek plošných spojů. Od svého uvolnění zaznamenal již přes 100 000 stažení.
 

Glenn Jarrett, vedoucí marketingu elektronických komponent společnosti RS Components, úspěch komentoval: „Jsme nesmírně poctěni udělením těchto dvou ocenění. Během uplynulého roku jsme posílili svou pozici světového dodavatele s multikanálovým konceptem distribuce přidáním desetitisíců nových produktů do naší nabídky. To spolu s našimi špičkovými bezplatnými návrhářskými nástroji a možnostmi eCommerce významně obohatilo vztahy s našimi zákazníky.“