Číslo 12/2014 vychází v tištěné podobě 9. 12. 2014. Na internetu v elektronické verzi bude k dispozici během měsíce prosince

Téma: Měření a měřicí technika; Zkušebnictví a diagnostika; Průmyslové automatizační prvky

Hlavní článek
Výzkum synchronizovaného řízení pohonů kolejového vozidla s nezávisle otáčivými koly (2. část – dokončení)

Referáty
Premiéra konference E-mobilita a smart grid fórum
Listopadový seminář soudních znalců měl jiskru
Vzdělávání s úspěchem
Nová laboratoř ZČU v Plzni

Ze zahraničního tisku
Práce pod napětím

Trh, obchod, podnikání
Studenti ČVUT pořádali Den iKariéra
Správa úložišť radioaktivních odpadů
Firmu IN-EL koupila společnost UNIT

Retro Elektro
Technika v domácnosti (4)

Archiv
Elektřina – šok a zděšení (4. část)


Rallye večerní Prahou 2011

Termín: 5. listopadu 2011 od 12,00 do 18,00 h
Místo: Výstaviště Holešovice, Praha

Letošní již 48. ročník amatérského branně-orientační soutěže Rallye večerní Prahou 2011 se uskuteční v sobotu 5. listopadu 2011 na Výstavišti v Holešovicích v prostranství před pravým křídlem Průmyslového paláce, kde se ve stejném termínu koná veletrh CZECHBUS.

Akce je zpestřena bohatým doprovodným programem pro všechny návštěvníky. Vyhlášení výsledků závodů proběhne v neděli 6. listopadu 2011 od 11,00 hodin v Hlubočepském zámečku.

Miroslav Minařík (ve voze) a Jakub Špaček (v kšiltovce) a Peugeot iOn při Electric Emotion Tour 2011.

Od loňského ročníku se této soutěže účastní také elektromobily (letos poprvé i historická vozidla). Jednu z posádek vozů na alternativní pohon budou tvořit ostřílení elektromobilisti Jakub Špaček (Terinvest, pořadatel mezinárodního elektrotechnického veletrhu Amper) a Mirek Minařík (Elektrika.cz – webový portál pro elektrotechniky), kteří pojedou v této soutěži s čistým elektromobilem Peugeot iOn. Oba dva absolvovali jako hlavní protagonisti pětičlenného týmu letos v létě velmi úspěšnou čtrnáctidenní testovací expedici elektromobilem okolo naší republiky. Tato expedice nazvaná Electric Emotion Tour 2011 byla vůbec první akcí tohoto druhu u nás a zmapovala možnosti elektromobilu nejen v městském provozu (více na: http://elektrika.tv/electric-emotion nebo také v příloze časopisu Elektro 8–9/2011 nazvané Elektromobilita).


(Kl)