Číslo 4/2014 vyjde v tištěné podobě 3. 4. 2014. K dispozici na internetu bude 30.4.2014.

Elektronická verze přinese videa Novinky na Obzoru a Inteligentní Ego-n®.

Téma: IBF 2014, Inteligentní budovy a elektroinstalace, HVAC

Hlavní článek
Fotovoltaický systém integrovaný do střechy v Českých Budějovicích
Změny velikosti fázových proudů v síti se zemním spojením

Ze zahraničního tisku
Solární chlazení
Využití odpadního tepla z fotovoltaiky

Inovace, technologie, projekty
Využití drahých kovů v elektrotechnice

Archiv
Uzemnění distribučních transformoven


www.odbornecasopisy.cz « zpět

Rallye večerní Prahou 2011

Termín: 5. listopadu 2011 od 12,00 do 18,00 h
Místo: Výstaviště Holešovice, Praha

Letošní již 48. ročník amatérského branně-orientační soutěže Rallye večerní Prahou 2011 se uskuteční v sobotu 5. listopadu 2011 na Výstavišti v Holešovicích v prostranství před pravým křídlem Průmyslového paláce, kde se ve stejném termínu koná veletrh CZECHBUS.

Akce je zpestřena bohatým doprovodným programem pro všechny návštěvníky. Vyhlášení výsledků závodů proběhne v neděli 6. listopadu 2011 od 11,00 hodin v Hlubočepském zámečku.

Miroslav Minařík (ve voze) a Jakub Špaček (v kšiltovce) a Peugeot iOn při Electric Emotion Tour 2011.

Od loňského ročníku se této soutěže účastní také elektromobily (letos poprvé i historická vozidla). Jednu z posádek vozů na alternativní pohon budou tvořit ostřílení elektromobilisti Jakub Špaček (Terinvest, pořadatel mezinárodního elektrotechnického veletrhu Amper) a Mirek Minařík (Elektrika.cz – webový portál pro elektrotechniky), kteří pojedou v této soutěži s čistým elektromobilem Peugeot iOn. Oba dva absolvovali jako hlavní protagonisti pětičlenného týmu letos v létě velmi úspěšnou čtrnáctidenní testovací expedici elektromobilem okolo naší republiky. Tato expedice nazvaná Electric Emotion Tour 2011 byla vůbec první akcí tohoto druhu u nás a zmapovala možnosti elektromobilu nejen v městském provozu (více na: http://elektrika.tv/electric-emotion nebo také v příloze časopisu Elektro 8–9/2011 nazvané Elektromobilita).


(Kl)