Číslo 10/2014 vychází v tištěné podobě 6. 10. 2014. Na internetu v elektronické verzi bude k dispozici během měsíce října

Téma: Elosys 2014; Elektroenergetika; Záložní a náhradní zdroje

Hlavní článek
Stanovení hodnoty zemního kapacitního proudu v distribučních sítích s izolovaným uzlem

Referáty
Radové v úložišti

Ze zahraničního tisku
Samozásobování elektřinou

Elektromobilita
Stratégie rozvoja elektromobility v Slovenskej republike
Výskum a vývoj pohonov pre ultraľahké elektromobily na FEI, STU v Bratislave
Střípky ze světa elektromobility

Retro Elektro
Technika v domácnosti (2)

Celoživotní vzdělávání
Nový občanský zákoník z pohledu elektrotechniků (5. část – dokončení)


Rallye večerní Prahou 2011

Termín: 5. listopadu 2011 od 12,00 do 18,00 h
Místo: Výstaviště Holešovice, Praha

Letošní již 48. ročník amatérského branně-orientační soutěže Rallye večerní Prahou 2011 se uskuteční v sobotu 5. listopadu 2011 na Výstavišti v Holešovicích v prostranství před pravým křídlem Průmyslového paláce, kde se ve stejném termínu koná veletrh CZECHBUS.

Akce je zpestřena bohatým doprovodným programem pro všechny návštěvníky. Vyhlášení výsledků závodů proběhne v neděli 6. listopadu 2011 od 11,00 hodin v Hlubočepském zámečku.

Miroslav Minařík (ve voze) a Jakub Špaček (v kšiltovce) a Peugeot iOn při Electric Emotion Tour 2011.

Od loňského ročníku se této soutěže účastní také elektromobily (letos poprvé i historická vozidla). Jednu z posádek vozů na alternativní pohon budou tvořit ostřílení elektromobilisti Jakub Špaček (Terinvest, pořadatel mezinárodního elektrotechnického veletrhu Amper) a Mirek Minařík (Elektrika.cz – webový portál pro elektrotechniky), kteří pojedou v této soutěži s čistým elektromobilem Peugeot iOn. Oba dva absolvovali jako hlavní protagonisti pětičlenného týmu letos v létě velmi úspěšnou čtrnáctidenní testovací expedici elektromobilem okolo naší republiky. Tato expedice nazvaná Electric Emotion Tour 2011 byla vůbec první akcí tohoto druhu u nás a zmapovala možnosti elektromobilu nejen v městském provozu (více na: http://elektrika.tv/electric-emotion nebo také v příloze časopisu Elektro 8–9/2011 nazvané Elektromobilita).


(Kl)